Спеціальні потреби

Українські кредитнi спiлки у США радяться


Цими днями у Вашингтоні проходить конференція українських кредитних спілок США, яких тут налічується - сімнадцять. Вони згуртували навколо себе понад сто тисяч членів. Двох учасникiв цієї конференції ми запросили у гості до нашої студії. Це - Богдан Ватраль - голова ради директорів українських кредитних спілок США, та Роман Яцковський - член ради директорів кредитної спілки ''Самопоміч'', міста Чикаго. З ними розмовляв Андрій Годованець.

АГ: Перше питання: скажіть, будь-ласка, що це за конференція і які основні питання на ній обговорюються?

БВ: Ми організували цю конференцію, щоб наші українські кредитнi спілки тут у Сполучених Штатах мали можливість обговорити суттєві справи, що є важливі для подальшої роботи наших українських кредитних спілок. І рівночасно брали участь у нашій конференції представники американського міністерства, що впливають на нашу діяльність, страхові компанії і асоціації, які працюють і роблять добру роботу для розвитку наших кредитних спілок тут у Сполучених Штатах.

АГ: А які саме питання ви обговорювали?

БВ: Конкретні питання: як ми можемо ліпше співпрацювати з нашими членами, які ми можемо ліпші послуги надавати членам, як ми можемо ліпше робити маркетинг, і як ми можемо ліпше співпрацювати з кооперативним рухом, який розвивається не тільки тут у Сполучених Штатах, але й в світі.

АГ: Яка головна різниця між кредитними спілками і банком?

БВ: Кредитна спілка – це громадська організація. Її власниками є всі члени. Всі, хто відкриває рахунок у кредитнiй спілці, є власниками цієї кредитної спілки. Навпаки, у банку власниками є акціонери, то банк працює для добра своїх акціонерів. Кредитнi спілки працюють для добра своїх членів – всіх людей, хто відкриває там рахунок.

АГ: Наступне питання до пана Романа. Скажіть, чим є корисною діяльність українських кредитних спілок тут у Сполучених Штатах насамперед для українців?

РЯ: Ви знаєте, сьогодні українська громада є однією з найактивніших етнічних груп, які діють тут на теренах Сполучених Штатів Америки. Чому нас так високо оцінюють всі американські інституції? Перш за все, тому що ми маємо певні здобутки в плані організації наших різних об’єднань. Ми маємо школи, ми маємо радіо, ми маємо телебачення, ми маємо музеї, відповідні спортивні організації, культурні організації. Безумовно, всі ці організації потребують фінансової підтримки. Я би сказав так, що основним донором цих всіх організацій являються сьогодні наші кредитні фінансові установи. І тільки зробити таку ремарку, що тільки Чикаго в минулому році видало на громадські потреби понад мільйон доларів. Я думаю, що в цьому році ми будемо ще більше працювати і краще працювати, щоби більше фінансово забезпечити нашу українську громаду. Успіх нашої української громади тут в Америці передасться всій Українi і Україна також буде гарно працювати і гарно жити. Я вірю в це і твердо переконаний.

АГ: Наскільки я розумію, коли людина приходить вкласти гроші у кредитну спілку, ви даєте вищий відсоток, вірно? А якщо людина хоче взяти кредит, ви так само створюєте серйозну конкуренцію американським банкам?

БВ: Ми все, що даємо, яку конкуренцію ми маємо від других фінансових установ, з огляду, що в наших установах власниками є наші члени, ми завжди працюємо на те, щоб дати якнайбільші відсотки нашим членам і давати поміркованi ставки на позичках. Очевидно, для нас є важливим, щоб ми мали заробіток. Заробіток цей ми розділюємо і підтримуємо громаду і даємо додаткові відсотки нашим членам. Але ми все працюємо на те, щоб мати конкурентні відсотки на наші позички.

АГ: На чому виграють українці, якщо вони приходять в кредитну спілку, а не в банк?

БВ: Коли українці приходять до кредитної спілки, навіть, коли американці приходять до американських кредитних спілок, вони виграють на тому, що вони, як зайдуть до кредитної спілки, вони вiдразу є власниками цієї кредитної спілки. І та кредитова спілка працює для їх добра, а не для добра акціонерів.

АГ: Ви казали, що працюєте над поширенням кредитних спілок тут. Але Ви казали так само, що працюєте над тим, щоб розвивати кредитні спілки в Україні. Як саме Ви працюєте над цим, як допомагаєте?

БВ: Наші кредитнi спілки були створені українцями тут у Сполучених Штатах. Такими українцями, що приїхали сюди і їм було складно вижити в Сполучених Штатах, бо вони не знали мови, не знали законодавства. Ми працювали, щоб їм тут допомогти. І рівночасно, як і в громадських організаціях, наша дирекція складається з наших членів – наші члени вибирають нашу дирекцію – рівночасно ми знаємо, що не тільки ми маємо допомогти, щоб люди тут в Сполучених Штатах мали ліпше економічне життя, ми працюємо на міжнародному рівні, щоб також люди в Україні мали ліпше життя. Ми працюємо над тим, щоб також розвивалися кредитнi спілки в Україні. Кредитнi спілки тепер існують в Україні. Є національна асоціація кредитних спілок в Україні. Петро Кузенець – її президент. Понад пiвтора мiльйона людей в Україні є членами кредитних спілок. І ми працюємо з американським кооперативним рухом, щоб допомогти, щоб вони розвивалися.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG