Спеціальні потреби

Американці стомилися від благодійності?


Деякі благодійні організації вважають, що коли людей просять неодноразово жертвувати певну суму грошей на допомогу в райони стихійних лих тощо, - вони швидко змучуються, а це може негативно вплинути на кількість зібраних грошей.

Як наприклад для нещодавно постраждалого району Індонезії, де у результаті потужного землетрусу загинуло 6 тисяч людей. Втім, нещодавнє дослідження Благодійного Фонду США показує, що американці жертвують дедалі більше на гуманітарні цілі. В Індонезію продовжує надходити допомога, де минулого місяця у провінції Джокьякарта стався землетрус силою у 6 цілих і 3 десятих бали за шкалою Ріхтера. Наразі країні також загрожує виверження вулкану. Для американських благодійників, вулкан є останньою ланкою в послідовності внутрішніх і зовнішніх стихійних лих. Адже місто Новий Орлеан ще досі не оговталося від урагану Катріна, який торік обрушився на регіон Мексиканської затоки. Деякі фахівці занепокоєні, що це може негативно вплинути на збирання пожертв.

«Після Катріни та інших стихійних лих ми, звісно, хвилюємося через те, щоб люди не стали черствішими і не думали, що про землетрус варто повідомити у пресі, але допомагати тому регіону - не обов'язково», - говорить Гаріс Іскандар, працівник посольства Індонезії у США.

Допомогові організації і волонтери дали назву такому явищу, як недостатня мотивація. Воно називається - донорська байдужість. На їхню думку, це стається тоді, коли люди вже просто втомлюються від нескінченних закликів і прохань про допомогу. Посол Індонезії у Сполучених Штатах не сумнівається, що американці готові допомогти жертвам землетрусу. Разом з тим він також погоджується, що люди й справді можуть змучитися від благодійництва.

Втім, посол Індонезії у США Судяднан Парногадінінграт каже, що все ще очікує щедрості від американських людей і сподівається, що вони відгукнуться в майбутньому і нададуть допомогу Індонезії так само, як вони її направляють Американському Червоному Хресту.

Допомогові організації говорять, що вони розуміють наскільки громадська сентиментальність може зачепити рівень пожертвувань. Але це не стримує їх від того, щоб в черговий раз попросити про допомогу, коли стається якесь стихійне лихо. Доктор Ахмед ель-Бендарі працює з ісламською допомогою, мусульманською благодійною організацією, заснованою в штаті Каліфорнія. Він каже: «У випадку з нашими благодійниками, вони завжди відгукуються на прохання допомогти в разі потреби».

Ісламська допомогова організація разом з Церквою Ісуса Христа негайно після стихії направила більше 1 мільйона 600 тисяч доларів на їжу і медикаменти в постраждалий район. Інші благодійні організації також збирають грошові пожертви. Вони сподіваються, що люди будуть ігнорувати таке поняття, як утома донорів і щоразу при потребі діставатимуть з кишені свої гаманці.

XS
SM
MD
LG