Спеціальні потреби

Комуністи планують блокувати парламент


У вівторок в Україні може знову запрацювати Конституційний суд. З жовтня минулого року цей орган влади залишається недієздатним. Більшість його членів склали повноваження. Нові – не можуть виконувати обов'язки. Президент та колегія суддів призначили членів Конституційного суду. Однак Верховна Рада постійно відмовлялася приймати їхню присягу і призначити своїх представників. Депутати побоювалися, що Суд може скасувати політичну реформу, яка передала частину президентських повноважень парламенту.

Нині ж три фракції урядової коаліції погодилися це зробити. Член фракції «Наша Україна» Микола Катеринчук вважає це першочерговим обов'язком парламенту:

«Напередодні свята – Дня Конституції, ми вважаємо, що це обов'язково потрібно зробити. Тим паче, що це не є якась особлива процедура. Це фактично означає надати суддям можливість прочитати їх присягу в стінах Верховної Ради на пленарному засіданні.»

Категорично проти присяги суддів виступають дві опозиційні фракції – Партії регіонів і КПУ. Останні навіть обіцяють заблокувати парламентську трибуну і зірвати процедуру. Комуністи також погрожують не пустити до Верховної Ради Віктора Ющенка. Згідно закону, присяга має відбуватися в присутності Президента.

Хотіли б відкласти цю процедуру і соціалісти – кажуть доцільніше спочатку обрати керівництво Верховної Ради та уряд, а потім делегувати членів Конституційного суду від парламенту. Лише після цього – прийняти присягу від всіх його членів. Соціалісти не хочуть провокувати конфліктну ситуацію і можливі сутички із комуністами та регіоналами. Особливо у переддень Дня Конституції.

Отже, формування суду знову можуть відкласти на невизначений термін. Якщо це станеться, може загальмуватися процес формування уряду. Віктор Ющенко назвав формування депутатами Конституційного суду передумовою свого візування коаліційної угоди та подання кандидатури прем'єра.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG