Спеціальні потреби

Дiяльнiсть Корпусу миру США в Українi


Цього року організація Корпус миру, штаб-квартира якої знаходиться у Вашингтоні, відзначає 45-ту річницю з часу створення. Діяльність волонтерiв організації охопила уже 180 країн світу. Найбiльша група американських волонтерів сьогоднi працює за різними програмами в Україні. Про історію організації та її діяльність в Українi нам розповiв регіональний менеджер Корпусу миру в Україні Богдан Ярема. З ним розмовляла Мирослава Ґонґадзе.

МҐ: Дякую Богдане, що зайшли до нас у студiю. I перше запитання -- багато хто чув ці слова «Корпус миру», але не багато хто насправді знає, що робить ця органiзацiя і як оперує в Українi.

БЯ: Дякую Вам запрошення насамперед. Організація започаткована за ініціативою [президента] Джона Кеннеді в 1961 i займається тим, що скеровує американцiв, якi готовi залишити свою країну i працювати два роки в рiзних країнах свiту для того, щоб допомагати цим країнам в рiзних галузях економіки, з освiтою, таким чином i допомагаючи професійно i змiцнюючи зв`язки мiж тими країнами i Америкою, забезпечуючи культурний досвід. В роки iснування Корпусу миру таких країн було сто вісімдесят.

МҐ: Скажiть, будь-ласка, Україна, як я уже сказала, є країною, де працює найбільше американських волонтерів. Чому саме Україна була вибрана чи чому якось сталося це так?

БЯ: Дійсно, Україна на сьогоднiшнiй день має найбiльшу кiлькiсть волонтерiв – це приблизно 300 чоловiк. Коли Корпус миру був започаткований, на перший поклик Джона Кеннеді вiдгукнулося стiльки американцiв, що група iз тисячi чоловiк могла поїхати i зразу працювати в Ґанi. Потім також була багато численна група, яка поїхала на Філіппіни. Звичайно, що за 45 рокiв мiняються країни, мiняються пріоритети. Звичайно, міняється i наша організація. Зараз Україна є дуже успiшним постом. Очевидно, не маловажним є те, що українські організації задоволені i є результати. Ми маємо хороші здобутки. Ми маємо плани. Тому організація планує i надалi i задоволена тим, що має на сьогоднi.

МҐ: Чи збiльшилася кiлькiсть бажаючих приїхати в Україну після Помаранчевої революції.

БЯ: Я тут би дув дуже обережний, тому що не впевнений наскiльки добре американці поiнформованi про подiї, якi вiдбулися в Українi два роки тому. Звичайно, інтерес до України зростає, але можливо головним принципом роботи Корпусу миру i уже точно головним принципом так би мовити вербування цих людей є гнучкість волонтерiв, готовність кожного американця бути в будь-якiй країнi, тобто ми їм не обіцяємо вiдразу: «ти зможеш поїхати в Україну». Людина, яка зголошується бути в Корпусi миру, готова поїхати чи в Африку чи в Україну.


МҐ: Я особисто мала нагоду працювати з волонтерами Корпусу миру i вважаю цей досвід дуже корисним в Українi. Яким чином українські громадські організації можуть звернутися за допомогою i отримати такого волонтера? Наскiльки я розумію, вiн працює безоплатно, тобто українські організації не повиннi платити за його діяльність.

БЯ: Абсолютно правильно. Волонтерська служба якраз тому називаєтьсь волонтерською, що передбачає безоплатну службу. Тому це так для нас важливо i тому так почесно, що люди готовi на це i йдуть на це. В Українi Корпус миру працює на сьогоднiшнiй день в трьох галузях: це - викладання англійської мови як іноземної, це – сприяння економiчному розвитку громад i так званий проект молодіжного розвитку. Навчальні заклади i організації, якi працюють у цих галузях i якi зацiкавленi у спiвпрацi з нами, можуть сконтактувати з нашим офiсом Києві i після недовготривалої процедури ми відвідуємо цих людей, поiнформуємо їх, пiдготовимо волонтерiв i будемо радi спiвпрацювати.

МҐ: Серед волонтерів є фахівці у різних галузях. Чи може організація робити заявку на фахівця у конкретній галузі?

БЯ: Організація робить заявку на фахiвця в однiй з цих трьох галузей. Тобто, якщо людина, скажiмо, працювала раніше в бiзнесi американському, то свiй досвід вона може принести в економічний розвиток громади. Основний фокус буде розвиток громад, розвиток економіки або викладання англійської мови, але, звичайно, крім того людина може використовувати свiй досвід роботи в Америці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG