Спеціальні потреби

Вбито впливового лідера аль-Кайди Абу Мусаба аль-Заркаві


Чи не центральною новиною серед сьогоднішніх подій для Сполучених Штатів можна назвати те, що війська коаліції разом з Іракськими солдатами через стільки років безрезультатних пошуків вислідили і убили впливового лідера аль-Кайди Абу Мусаба аль-Заркаві.

Лідера аль-Кайди та 7 його помічників вбито під час операції, проведеної спільно силами Сполучених Штатів та Іраку. Народженого у Йорданії терориста вважають відповідальним за значну кількість кровопролитних атак в Іраку від часу усунення режиму Саддама Гусейна. Попри проголошену за його голову винагороду в 25 мільйонів доларів, чільному терористові вдавалося протягом кількох років уникати арешту. Як американські сили натрапили на слід Заркаві, пояснив офіційний представник армії США. За його словами, одного з помічників лідера засікли вчора, коли той прямував на зустріч із Заркаві. Вона мала відбутися в містечку Габіб, у 80 кілометрах на Північ від Багдаду. Американські сили знищили будинок терористів бомбами системи надточного наведення. Рештки Заркаві виявили шляхом звірення відбитків пальців, як також опізнання шрамів і обличчя. У Білому Домі президент США Джордж Буш назвав смерть Заркаві значним ударом по аль-Кайді.

«Це перемога в глобальній війні над терором, і це - нагода для нового уряду Іраку перейняти естафету в цій боротьбі», - наголосив Буш. Однак він зауважив, що і після смерті Заркаві попереду залишається ще багато роботи. Зокрема він сказав: «Вірогідною, що терористи й повстанці продовжуватимуть діяти і без нього. Вірогідно, що продовжуватиметься фракційна боротьба. Утім ідеологія терору втратила одного з найвідоміших та найагресивніших лідерів». Між тим інші лідери аль-Кайди в Іраку, підтверджуючи смерть свого поводиря, зобов'язалися продовжувати, як вони це назвивають, «священну війну» проти сил коаліції.

XS
SM
MD
LG