Спеціальні потреби

Американці все частіше купують велосипеди


У 2003 році світове виробництво велосипедів подолало планку у 100 мільйонів. Це у 2 з половиної рази більше від кількості випущених того року автомобілів.

Американці традиційно надають перевагу автомобілям. Та як каже асоціація продавців велосипедів, у 2005 році її члени продали 14 мільйонів веломашин. Це найбільше з 1973 року коли американці купили 15 мільйонів велосипедів. Тоді до популярності цього виду пересування призвела нафтова криза, через яку шалено зросли ціни на бензин. Цього року ціни на пальне б'ють рекорди, і продавці веломашин очікують гарних прибутків.

Минулої п'ятниці тисячі мешканців Вашингтона та його околиць приїхали на роботу на велосипедах. Організували такий велосипедний день місцеві урядовці та продавці веломашин. Багато з учасників постійно добираються на роботу велосипедом, адже це приємно, добре для здоров'я та не забруднює повітря. Окрім того, такий вид пересування має економічні переваги. Ренді Сворт – член місцевого комітету велосипедистів говорить, що люди не враховують загальну вартість поїздок автомобілем. Вони думають про ціну на бензин, особливо зараз. Але забувають про інші витрати, такі як страхування, поновлення реєстрації, податки, заміна шин, ремонт, плата за паркування, і схоже люди також ігнорують факт, що вони забруднюють атмосферу. З підвищенням цін на бензин з'явились ознаки, що американці все більше повертаються до велосипедів. Джон Бруно, власник вело магазину неподалік Вашингтона каже, що збільшилась кількість купівлі вело рам, спеціальних торб, кошиків, речей які свідчать, що люди намагаються добиратися на роботу велосипедами. Поки що, каже Джон, різкого збільшення попиту на веломашини немає. Але, на його думку, це – не за горами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG