Спеціальні потреби

НАТО: дверi для України будуть вiдкритими


Двері в НАТО залишаться відчиненими для України незалежно від того, яку урядову коаліцію тут буде створено. Про це заявив директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мiшель Дюре. Вiн виступав на брифінгу, що відбувся в медіа-холдингу «Обозреватель».

НАТО не зачинить двері для України, навіть якщо до урядової коаліції увійде антинатівська Партія регіонів. Директор Центру інформації та документації НАТО Мішель Дюре заявив, що двері альянсу залишаються відчиненими для всіх без винятку демократичних країн – членів ОБСЄ, і відмовився коментувати процеси коаліційного творення в Україні:

«Це внутрішня справа, ми не коментуємо. Наші двері залишаються відкритими для всіх країн ОБСЄ».

Водночас пан Дюре висловив сподівання, що новий уряд збереже пріоритети нинішнього, і діалог між Україною і альянсом поглибиться.

Якими є можливі строки вступу України до НАТО? На відміну від українських урядовців, які розраховують на підписання Плану дій про членство вже восени цього року, під час саміту в Ризі, представники альянсу не називають строків:

«Сьогодні в альянсі мова не йде про дати, йдеться про результати реформ. Це означає, що коли Україна буде готова, НАТО буде готова,» – заявив Дюре.

Коментуючи невисоку наразі підтримку населенням України ідеї вступу до НАТО, директор українського Центру інформації та документації НАТО зауважив, що підтримка народу є неодмінною умовою членства. Водночас способи виявлення цієї підтримки можуть бути різні – як всенародний референдум, так і рішення, ухвалене парламентом. «Це внутрішня справа кожної країни, тут в НАТО нема усталених стандартів», -- пояснив Дюре.

НАТО, зі свого боку, здійснює програми інформування про діяльність альянсу. Невдовзі українці побачать фільм «Польща в НАТО» – про те, що членство в цій організації означає для поляків. При цьому, як наголосив Дюре, «Ми не хочемо нікого переконувати. Ми хочемо дати відповіді на запитання». Отримавши інформацію, вирішувати буде сам народ України, сказав вiн.

«Сьогодні сорок відсотків наших членів є колишніми соцкраїнами, і ніхто не шкодує про вступ до альянсу з економічної точки зору», -- заявив директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG