Спеціальні потреби

Кондолiза Райс про членство України в НАТО


ЗАЯВА ДЕРЖСЕКРЕТАРЯ США КОНДОЛІЗИ РАЙС ЩОДО ПЕРСПЕКТИВ ЧЛЕНСТВА УКРАЇНИ В НАТО, оголошена в Софії, Болгарія, 27 квітня 2007 року.

(Переклад Посольства США в Києвi)

Політика НАТО була і залишається політикою відкритих дверей для європейських демократій, які бажають приєднатися до НАТО, а також визнаються придатними для вступу до НАТО. Альянс НАТО є членською організацією, котра має численні вимоги і зобов’язання щодо безпеки. Отже коли НАТО приймає до свого складу нових членів, то приймає тих, хто здатні виконати такі зобов’язання.

І коли мова йдеться про цю політику відкритих дверей, то ми також говоримо про держави, яким треба готуватися, про відповідність стандартам, які чітко визначені. Але, я вважаю, що НАТО довела, що тримає двері відкритими, і, справді, коли держави досягали відповідності зазначеним стандартам, їх приймали до Альянсу. Ось чому НАТО продовжувала розширюватися останнього десятиліття.

Українській уряд і український народ мають вирішити, чи це те, чого вони прагнуть, чи ні, і їм треба буде також докласти великих зусиль, на мою думку, щоби відповідати стандартам членства. Ми вже маємо з Україною Раду “Україна –НАТО”. Завтра відбудеться засідання цієї ради. Я думаю, що люди очікують на промову міністра закордонних справ Тарасюка про наміри України. Але, я вважаю, що всередині Альянсу залишається міцним принцип, що НАТО є відкритою організацією для тих, хто здатен відповідати її вимогам, а отже й здатен виконувати зобов’язання, які настають з набуттям членства в НАТО.

XS
SM
MD
LG