Спеціальні потреби

У Вашингтонi згадали про жертви Чорнобиля


У двадцяту річницю чорнобильської катастрофи свічки в пам`ять жертв трагедії запалили не лише в Україні, а і за кордоном. У Вашингтоні українці, разом з білорусами та росіянами, зібрались для цього біля столичного пам’ятника Шевченку.

Церемонію вшанування пам’яті жертв чорнобильської аварії освятили священики православної та греко-католицьких українських церков Вашингтона. Підготувала подію спільно посольство України в США організація українсько-американських професіоналів, відома під назвою «Вашингтонська група». «Це важлива подія. Як українець мене дуже болить. Я пам’ятаю трагедію...», -- так подiлився своїми почуттями член управи органiзацiї Андрій Сороковський.

Чорнобиль став трагедією не лише для України. Не менше вiд неї постраждала Білорусь. Білоруська громада Сполучених Штатів намагається привернути увагу світу до проблеми Чорнобиля у Білорусі. Однак, як говорить один з активістів громади, американець білоруського походження Генрі Джонсон, це -- нелегке завдання через дії уряду Білорусі:

«Уряд відмовляється визнати Чорнобиль настільки страшною трагедію, наскільки вона є. І якщо уряд не бажає визнати це, міжнародна громадськість не зможе запропонувати допомогу країні, яка каже, що не потребує її. Особливо коли потреба допомоги велика в Україні та Росії, які її приймають. То ж режим [Лукашенка] перешкоджає прогресу у цій справі».

Загалом до пам’ятника Тарасу Шевченку у Вашингтоні вшанувати пам’ять жертв Чорнобиля прийшло близько сотні людей.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG