Спеціальні потреби

Наша Україна говорить, що часу не гає


«НашаУкраїна» відкидає звинувачення в зволіканні зі створенням помаранчевої коаліції. Позицію блоку озвучив сьогодні керівник юридичного департаменту НСНУ Роман Зварич. Як він наголосив, логіка побудови коаліції вимагає узгодження регламенту її діяльності, і лише потім – роздачі посад.

Роман Зварич згадав своє викладацьке минуле і прочитав журналістам лекцію. Він послався на латинське визначення слова “коаліція” і розповів, які тлумачення терміна дає пошукова система Google. Коаліцію ніколи й ніде не починають з кадрових призначень, підкреслив Зварич. Спершу треба з`ясувати, що робити і як робити, а тоді вже – хто це буде робити. На думку керівника юридичного департаменту «Нашої України», першим кроком до створення коаліції має стати узгодження регламенту її діяльності, другим – розподіл, яка політична сила за що відповідатиме в уряді:

«Наприклад, соціалісти, можливо, за аграрну політику, Наша Україна за економіку, БЮТ за культуру і таке подібне».

І вже в найостаннішу чергу – роздача посад:

«Штаб “Наша Україна” це не є якась торгова точка, де вивішена таблиця: “Перспективні портфелі”. Я би швидше назвав штаб “Наша Україна” центром політичних ініціатив».

Останню політичну ініціативу «Нашої України» – протокол про наміри створення помаранчевої коаліції – майбутні партнери, БЮТ і Соцпартія, сприйняли в штики. Як заявили на спільній прес-конференції у четвер Тимошенко і Мороз, запропонований нашоукраїнцями протокол – це затягування часу і фактично відмова від попередніх домовленостей. Роман Зварич здивований такою реакцією:

«Якась дивна ситуація складається в нашій державі. Наша Україна приймає доленосне рішення... Принциповий месидж, який ми дали – ми утворюємо помаранчеву коаліцію. Крапка. Ми до цього готові. Наступного дня наші партнери потенційні виступають і кажуть, що ми зволікаємо з питанням».

Коментуючи відмову “Нашої України” підписувати узгоджений ще до виборів меморандум, де йшлося про право висувати прем”єра від тієї політичної сили, яка набере найбільше голосів, Зварич каже: меморандум – то було до виборів, а зараз вибори пройшли і реалії інші. До того ж, каже він, самі бютівці тоді не хотіли його підписувати.

Так чи інакше, позиція «Нашої України», наголошує керівник юридичного департаменту блоку, зводиться до одного – спершу програма і стратегія, потім посади. Інакше коаліція швидко розвалиться знов, вважає Зварич:

«Коли починається вся розмова з ультиматуму, тоді я ставлю зустрічне питання – Юлія Володимирівна, яким чином ви збираєтеся все це тримати в купі 5 років. Тобто ми хочемо, щоб це збереглося надовго, бо інакше який сенс це все починати».

Про те, що питання кандидата на посаду прем`єра розглядатиметься лише після узгодження програми коаліції демократичних сил, заявив в ефірі телеканалу 1+1 і голова ради НСНУ Роман Безсмертний. Як він заявив, «Ми відпрацюємо програму Віктора Ющенка, сформуємо список розбіжностей, а потім, якщо Юлія Володиимирівна захоче, розглянемо її кандидатуру на посаду прем`єр-міністра».

А тим часом Юлія Тимошенко призначила день підписання угоди про створення коаліції. Як повідомила прес-служба БЮТ, Блок Юлії Тимошенко запрошує представників «Нашої України» і Соцпартії в понеділок, 10 квітня, підписати угоду про створення коаліції у Верховній Раді.

XS
SM
MD
LG