Спеціальні потреби

БЮТ i Соцпартiя закликають не гаяти часу


БЮТ і Соціалістична партія розцінюють новий документ про коаліцію, підготовлений «Нашою Україною», як затягування часу. Як заявили на спільній прес-конференції в Києві Юлія Тимошенко i Олександр Мороз, вони ігнорують будь-які нові документи і закликають «Нашу Україну» підписати Меморандум про коаліцію, узгоджений ще до виборів.

Не змарнувати другий шанс, подарований вибором народу, на «помаранчеву» коаліцію. До цього закликали президента лідери Соцпартії і БЮТу, які вийшли на прес-конференцію удвох. Олександр Мороз і Юлія Тимошенко перед камерами підписали до Віктора Ющенка відкритого листа. Його сенс, якщо коротко – зволікання смерті подібне. Говорить лідер СПУ:

«Ми стривожені позицією Нашої України, невизначеністю Нашої України в цьому відношенні і хотіли б, щоб скоріше відбувалися ті процеси і ті домовленості, яких чекає суспільство».

Підтвердження такого зволікання двоє лідерів бачать у документі, запропонованому їм на підпис «Нашою Україною». Як мовиться там, в основі об`єднання НСНУ, БЮТ і СПУ має лежати прагнення реалізувати програму президента. Говорить Юлiя Тимошенко:

«Це протокол про те, що трава зелена, сонце яскраве і взагалі прийшла весна. Я думаю, про це зайвий раз писати в протоколі не потрібно. І мені шкода, що потрібно було 10 днів втратити для того, щоб Наша Україна зрозуміла, що треба єднатися навколо програми президента. Для нас з Олександром Олександровичем це є зрозумілим».

Не треба ніяких нових протоколів і програм, -- наголошують Тимошенко і Мороз. Треба підписати Меморандум, погоджений ще до виборів, в якому, зокрема, сказано: прем`єра висуває той член коаліції, який набере найбільше голосів. Як повідомила лідерка БЮТ, наразі з нею переговорів про прем`єрство ніхто з «Нашої України» не веде. А на запитання журналіста, поставлене мовою сленгу: чи не вважає вона, що її «розводять», відповіла:

«Якщо і “розводять”, то не мене. А “розводять” країну. “Розводять” людей, які голосували».

Лідерка БЮТ вкотре категорично заперечила будь-яку можливість співпраці у владі з Регіонами. Ніякого “політичного кровозмішання”, відрізала екс-прем”єрка:

«Ми бачимо Партію регіонів в опозиції. І як опозиції їм мусять бути надані певні інструменти, щоб вони виконували функції опозиції. Вони можуть очолити декілька комітетів. Я погодилась би, щоб призначити керівника Рахункової палати. Але це виключно функції опозиції. Ніякого змішання крові політичної тут бути не може».

А на запитання, чому ж вона тоді на очах у мільйонів єднала помаранчеву стрічку з блакитною, Тимошенко заявила:

«Я, об`єднуючи дві стрічки, помаранчеву і блакитну. Я мала на увазі об`єднання народу України на базі знаходження справедливості як для тих, хто живе на Сході, так і для тих, хто живе на Заході. Для народу України об`єднувались ці стрічки, а не для кланів нової і старої влади».

Як повідомили лідери Соцпартії і БЮТу, свій відкритий лист вони передадуть до секретаріату президента, а відповіді чекатимуть у вигляді підписання Меморандуму про створення коаліції демократичних сил.

І вже є реакція на заяви двох лідерів з боку «Нашої України». Нашоукраїнець Роман Зварич висловив здивування звинуваченнями у зволіканні з коаліцією. Як він нагадав, щоб формувати парламентську більшість та вести переговори про поділ посад, треба принаймні дочекатися офіційного оголошення результатів виборів.

XS
SM
MD
LG