Спеціальні потреби

МакКейн закликав Буша не їхати на Самміт Вісімки


Американський сенатор Джон МакКейн закликав президента Буша не відвідувати самміт Великої вісімки, який відбудеться цього липня у Санкт-Петербурзі. Впливовий республіканець, який, можливо, змагатиметься за президентське крісло у 2008 році, радить Джорджу Бушу переглянути його ставлення до російського лідера з огляду на його анти-демократичні реформи і втручання у роботу мас-медіа.

У телевізійній програмі Зустріч з пресою сенатор МакКейн сказав, що президент Буш занепокоєний поведінкою російського уряду. «Не тільки через позицію Росії щодо Іраку, але і й утиски власного народу, останні вибори в Білорусі, де вони підтримали найбільшого диктатора в Європі, тиск на Україну, ліквідацію вільної преси, відновлення автократичної імперії, а також небажання співпрацювати з нами у питанні загрози придбання та розробки Іраном ядерної зброї» - сказав він. Після першої зустрічі з президентом Володимиром Путіним у червні 2001 Джордж Буш сказав, що йому вдалося відчути його душу та назвав російського главу людиною прямолінійною та чесною. Сьогодні ж, каже сенатор МакКейн, через антидемократичні дії уряду Росії, президент Буш переглядає своє ставлення до російського керівника Володимира Путіна. «Президент дедалі чіткіше розуміє, що Путін є автократичним правителем, який прагне зосередження влади у руках свої старих друзів з КДБ. Я думаю Президент занепокоєний такою поведінкою російської адміністрації» - сказав сенатор.

Тим часом сьогоднішня Вашингтон Пост надрукувала статтю під назвою «Росія відчуває жар холодної війни», у якій подає коментарі деяких російських аналітиків у виправдання непопулярних на Заході дій російського уряду. Наталія Нарочницкая - лідер російської партії Родіна вважає, що поведінка Росії, наприклад, у відношенні до України, обумовлена прозахідними настроями української адміністрації і особливо можливим вступом до НАТО. Для Росії, пише автор, цей крок стане анафемою, оскільки сьогодні військова та цивільні галузі обох країн залишаються тісно пов'язаними, а крім того в Криму розташований флот Росії. Директор Інституту Сполучених Штатів та Канади у Москві Сергій Рогов додає, що сама думка вступу України до НАТО вбиває останній цвях у труну міцної та незалежної Росії. На жаль, каже він, майже всі росіяни погоджуються, що Захід таким чином намагається ізолювати Росію від решти світу.

XS
SM
MD
LG