Спеціальні потреби

Колишнiй посол Пайфер коментує вибори


Поки відносно кандидатури майбутнього прем’єра точаться дебати, щодо самих виборів і українські і міжнародні експерти та спостерігачі, в тому числі i колишнiй посол США в Українi Стівен Пайфер, погоджуються – вони відповідали всім стандартам демократії. В iнтерв`ю Голосу Америки вiн серед iншого сказав:

«Все, що побачив та почув від національних та міжнародних спостерігачів, додає, що ці вибори були вільними та чесними. Ніяких систематичних зловживань з боку уряду, які мале місце на минулих виборах та на виборах у дев’яносто дев’ятому, ми не побачили. Так що для українців це велика перемога».

Партія регіонів не перемогла, а Ющенко не програв, так вважає колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Натомість переможцем він бачить об’єднану помаранчеву команду, але об’єднану на новому фундаменті. Він додає, що коаліція помаранчевих зробить можливим ефективне функціонування державного апарату наступні чотири роки лише за певних умов:

«Основною умовою створення коаліції є питання, чи зможуть президент Ющенко та пані Тимошенко знову працювати в єдиному напрямку. Головне, чи зможуть вони подолати розбіжності, які стали причиною відставки Тимошенко з посади прем’єра у вересні. Якщо це їм вдасться, саме ця команда зможе повернутися до цінностей помаранчевої революції, побудувати вільну економіку та просунути Україну у напрямку європейських та трансатлантичних інституцій».

В минулому році Тимошенко звинувачували у провадженнi політики, яка погіршила економічні показники України та відштовхнула західного інвестора. І хоча Стівен Пайфер погоджується, що були допущені певні помилки, причина економічної нестабільності, яка виникла за час прем’єрства Тимошенко, в іншому:

«Найбільшою проблемою, а особливо в економічному секторі, було те, що у президента та прем’єра не було спільної програми дій. Президент пішов в одну сторону, прем’єр – в іншу. Тому ключова умова успішної економічної політики нової коаліції – єдність позицій».

Пайфер додав, що iнвестори, чи то вiтчизнянi, чи іноземні, завжди прагнуть передбачуваності, вони хочуть знати, яким завтра буде економічний клімат. І коли вони чують єдиний голос уряду, бачать єдину позицію - для них це головне.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG