Спеціальні потреби

Вже йдуть розмови про можливi коалiцiї


Ймовірні переможці перегонів сьогодні продовжили консультації про формування урядової коаліції. З лідерами провідних політичних сил зустрівся президент Вiктор Ющенко. Після розмов з главою держави всі вони заявили про готовність взяти участь у формуванні уряду та до певних компромісів.

Лідери політичних сил, які будуть представлені у новій Верховній Раді, зустрічалися із президентом почергово. Першим приїхав на Банкову лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Він визнав, що вибори пройшли демократично і прозоро. Після розмови лідер «регіоналів» ще раз підтвердив, що до оголошення офіційних результатів переговори про коаліцю не вестимуть, але готові взяти участь в її формуванні:

«Регіони оголосили про те, що як лідери цієї виборчої кампанії ми будемо формувати коаліцію. Але сьогодні говорити про формат цієї коаліції передчасно».

Згодом з президентом зустрічалася Юлія Тимошенко. Після розмови з ним вона так і не сказала однозначно, чи буде її блок виставляти прем`єрську посаду обов`язковою умовою створення коаліції, але підтвердила, що підстав йти в опозицію – не має. Відтак, наймовірніше наступний уряд формуватимуть три політичні сили – колишні партнери з помаранчевої коаліції. Питання – на яких умовах. Ось що з цього приводу сказала Юлiя Тимошенко:

«Я знаю, що у вас інтрига залишається, але не можна ж зразу всі інтриги знімати. Я думаю, що повна згода щодо підписання документів є. Ми будемо робити все можливе, щоб протягом тижня всі формальності пройти».

Більш відвертим після зустрічі з Віктором Ющенком був лідер соціалістів Олександр Мороз. Заявив, що говорили не про посади, а про принципи і підходи. Очолювана ним партія готова брати участь у формуванні уряду, сказав вiн:

«Ми готові сьогодні підписати меморандум у форматі трьох політичних сил – СПУ, «Наша Україна» і БЮТ. Про принципи формування коаліції та про умови. Над ними можна працювати ще. Попередній документ підготовлений. Над ними можна ще дискутувати. Очевидно завтра ця робота буде продовжена аби найближчими днями документ можна було підписати остаточно».

Ще одна важлива теза, про яку повідомив Олександр Мороз – доля Партії регіонів. На думку лідера соціалістів, її залучення до управління державою сприяло б об`єднанню країни. Він не виключає, що регіоналам запропонують керівництво декількома обласними адміністраціями, де ця партія набрала абсолютну більшість голосів. Але для цього потрібна згода лідерів політичної сили, яку очолює Віктор Янукович.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG