Спеціальні потреби

Вiктор Ющенко дав оцiнку ситуацiї в країнi


Нинішня виборча кампанія – найдемократичніша за роки незалежності України. Таку оцінку парламентським перегонам дав сьогодні президент Ющенко. На традиційній прес-конференції він також підбивав підсумки минулого року та говорив про стратегію розвитку країни після виборів.

Президент Ющенко задоволений як країна розвивалася минулого року. Нова влада мала значні досягнення у внутрішній та зовнішній політиці, економіці та соціальній сфері. Причому, на відміну від результатів попердніх років, зміни на краще відчули прості люди, вказав вiн:

«Заробітна плата в країні, прожитковий мінімум, пенсії, найбільш кричущі соціальні програми – підняті. Причому серйозно, на десятки відсотків. Це тоді, коли у нас зростання ВВП було всього 2,6%. Що можна було зробити при 12% зростання ВВП? Я думаю, половину нації можна було б мільйонерами зробити. Але чомусь цього не було зроблено».

Єдине, що президент ставить собі у пасив – кадрові прорахунки. І хоча жодного прізвища він не назвав, з відповідей було зрозуміло – розчарувала Ющенка в першу чергу Юлія Тимошенко. Саме на помилках очолюваного нею уряду неодноразово зупинявся президент. Але ситуація почала виправлятися. Хоча розкол помаранчевої команди не минувся даром – немало громадян розчарувалися у політиках.

Багато говорив Віктор Ющенко й про вибори. Нинішню кампанію він вгагалі назвав першою насправді демократичною за всі роки незалежності України:

«Я не ідеалізую. В цьому виборчому процесі, звичайно, існують певні недоліки. Але на сьогодні я не отримав жодного негативного матеріалу від громадських організацій та політичних сил відносно якихось глибоких порушень виборчого процесу. І це мене тішить».

Щоправда розчарований президент самими учасниками виборчої кампанії. Це мало схоже на змагання програм та ідей. Натомість дрібні інтриги, взаємні звинувачення та чорний піар, каже Ющенко:

«Мені це не цікаво. Я багато передвиборчих програм не дивлюся, бо вони мені не додають ні знань, ні інформації. Думаю, що у багатьох людей вони не формують ні почуття людяності, ні громадянства».

Віктор Ющенко вперто не хоче відповідати на запитання про майбутню коаліцію. Пояснює це небажанням втручатися в передвиборчу боротьбу. Каже - все ще має надію на об`єднання помаранчевих, але за певних умов:

«Відмовитися від авантюр, відмовитися від некоректної поведінки із своїми колегами. Це я адресую усім сторонам. Але це той висновок, який треба зробити. Якщо цей висновок не буде зроблено, відповідь буде досить песимістична».

Але хто б не формував наступний уряд, президент впевнений, що курс країни вже не зміниться. Адже в більшості політичних сил основу складають прагматичні люди. Тому вони приречені орієнтуватися на національні інтереси.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG