Спеціальні потреби

Соціологи вагаються робити виборчi прогнози


Соціологи обіцяють чимало сюрпризів на майбутніх парламентських виборах в Україні. Вони й досі не наважуються вказати точну кількість партій та блоків, які потраплять до Ради. Тому неможливо передбачити й склад майбутньої урядової коаліції. Незрозуміло, хто формуватиме Кабмін, а хто наступні п'ять років залишатиметься в опозиції.

За два тижні до дня голосування лідери електоральних симпатій в Україні не змінилися. Трійка фаворитів залишається незмінною: Партія регіонів – 31,5 відсотки, «Наша Україна» - 17,4, Блок Юлії Тимошенко – 15,3. Ольга Балакірєва з Центру «Соціальний Моніторинг» каже, що в неї не викликає сумнівів, що ці три політичні сили отримають найбільшу підтримку виборців. А ось хто ще разом з ними формуватиме новий уряд – залишається загадкою, дати відповідь на яку соціологи не в змозі.

Найчастіше науковці стверджують, що до парламенту потрапить лише 6 партій і блоків. Крім лідерів – соціалісти, комуністи та блок Литвина. Їхні рейтинги - від 5 до 6 відсотків. Але Балакірєва попереджає, що можливі сюрпризи і не виключає, що в наступній Раді буде аж 9 суб'єктів перегонів, які нині балансують на межі прохідного бар`єру:

«Дуже важко сьогодні робити прогнози щодо політичних сил, які мають невеликий відсоток. Насамперед Блок Наталії Вітренко, Блок Костенка-Плюща, Пора-ПРП і можливо навіть «Не так!», - каже Балакірєва.

Соціологи почали розкладати пасьянси – якою буде урядова коаліція в наступному парламенті. Підрахунки показують – за нинішніх умов самостійно сформувати стабільну більшість не зможуть ні помаранчеві, ні біло-сині. Найбільше, що вони отримають – 223 мандати. Отже – доведеться об'єднуватися. Чаша терезів може схилитися або на бік провладних сил, або опозиційних. Все залежатиме від того, хто з четвірки згаданих блоків подолає бар'єр. Домовлятися ж нинішнім заперклим ворогам буде складно – свої виборці не схвалюють компроміси із конкурентами, говорить директор Центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук:

«Суспільство зберігає розкол на дві частини. Цей розкол не вдалося подолати за рік. Доволі складно буде парламенту просувати ідею якої-небудь коаліції, яка не буде одного кольору. Чи біло-синя, чи помаранчева. Суспільство сьогодні не готове до коаліцій, які будуть різнокольорові», -- важає Дмитрук.

Проведене опитування – одне з останніх, результати якого почують виборці. Наступні два тижні закон не дозволяє соціологам розголошувати рейтинги політичних сил.

XS
SM
MD
LG