Спеціальні потреби

Україна зробила значний крок до вступу у СОТ


Вчора у Вашингтонi мiнiстр економiки України Арсенiй Яценюк та торговельний представник США Роб Портман пiдписали протокол про взаємний доступ на ринки товарiв i послуг, з чим Україна значно наблизилася до входження у Свiтову органiзацiю торгiвлi.

Офіс торговельного представника США у Вашингтоні у понеділок був переповнений. Підписання протоколу про взаємний доступ на ринки товарів та послуг чекали з 1994 року. І лише цього року після титанічних зусиль з обх сторін документ нарешті став реальністю. У понеділок його підписали міністр економіки України Арсеній Яценюк та торговельний представник США Роб Портман. Останнiй вважає документ взаємовигiдним, а також важливм кроком на шляху до входження України у СОТ:

«Це добрий, надійний договір, який створить базу для ближчих торговельних стосунків між нашими державами. Сполучені Штати і Україна обдаровані родючою землею, потужною промисловою базою. Обидві країни матимуть велику вигоду від більш відкритої торгівлі. Рівно ж важливим є те, що цей договір допоможе Україні зробити ще один важливий крок до її остаточної мети – членства в Світовій організації торгівлі».

Як сказав у свою чергу міністр Яценюк, як і для України, так і для США цей документ знімає бар’єри для широкого товарообміну:

«Фактично це підписання відкрило Україні дорогу до Світової торговельної організації. По-перше, ми врегулювали свої дво-сторонні відносини в частині взаємної торгівлі. По-друге, Сполучені Штати і Україна чітко висловили позицію щодо подальших переговорів на рівні Женеви в частині вступу України до СОТ під час засідання робочої групи. Сказати зовсім простими словами, то фактично двох-сторонній протокол із Сполученими Штатами це -- зелене світло».

Український мiнiстр також висловив сподівання, що ще це скликання українського парламенту ухвалить останні шість законопроектів необхідних для вступу до СОТ, адже уряд вже розпочинає підготовку необхідних для вступу документів:

«Після сьогоднішнього підписання Україна вже буде готувати пакет, який буде переданий до секретаріату Світової торговельної організації з метою його уніфікації і підготовки до остаточного рішення щодо вступу України до СОТ».

Після підписання протоколу про взаємний вільний доступ на ринки товарів та послуг між Україною та США залишиається лише одна неподолана проблема – зняття поправки Джексона-Веніка. Однак, як повідомляють джерела, вже цього тижня перед візитом міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка до Вашингтона Палата представників американського Конгресу слідом за Сенатом готується відмінити дію цієї поправки. З таким кроком Україні ще дальше відкриються ворота для вступу до СОТ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG