Спеціальні потреби

В Українi буде черговий касетний скандал?


Україна на порозі нового касетного скандалу. Міністр внутрішніх справ звинувачує колишнього керівника СБУ в несанкіціонованому прослуховуванні телефонних розмов урядовців. За даними глави МВС, Генеральна прокуратура вже порушила за цим фактом кримінальну справу. Щоправда, відомство поки що не підтверджує цю інформацію. Натомість свої оцінки ситуації дають політики.

Служба безпеки України незаконно підслуховувала телефонні розмови урядовців. Відбувалося це за часів керівництва відомством Олексанром Турчиновим. Про це міністр внутрішніх справ Юрій Луценко сказав в інтерв`ю тижневику «Дзеркало тижня». За його словами, Генпрокуратура порушила за цим фактом кримінальну справу і веде розслідування. Міністр має дані, що підслуховувалися його розмови а також інших урядовців – зокрема й міждержавні переговори з керівництвом Росії.

В Генпрокуратурі поки що відмовляються спілкуватися на цю тему. Заяву Луценка не підтверджують, але й не спростовують. Не кажуть, навіть, чи дійсно ведуть слідство в цій справі. Натомість політики охоче підхопили цю тему.

Слова міністра внутрішніх справ підтвердили декілька впливових політиків з «Нашої України». Серед них колишні урядовці – Роман Зварич і Роман Безсмертний. Перший сказав, що знає про відкриття Генпрокуратурою кримінальної справи за фактом, але не має жодних подробиць. Колишній міністр юстиції нагадав, що закон передбачає суворе покарання за несанкціоноване прослуховування урядових телефонних розмов. Якщо СБУ дійсно цим займалося, то керівник відомства не міг про це не знати, додав Зварич. Він сказав, що домагатиметься визнання себе потерпілим в цій справі – тоді отримає доступ до матеріалів слідства. Роман Безсмертний додає, що на власні очі бачив розшифровки телефонних розмов урядовців. В «Нашій Україні» кажуть, що СБУ прослуховувало телефони колишнього глави РНБО Петра Порошенка.

В свою чергу колишній глава СБУ, а нині керівник виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов заперечує несанкціоновановане прослуховування урядових телефонів. Слова Луценка він називає аморальними і порівняв головного міліціонера з його попередниками – Кравченком та Білоконем. Свою правоту Турчинов готовий доводити в очному двобої із Луценком в ефірі будь-якого телеканалу. А ще i готує проти нього судовий позов.

XS
SM
MD
LG