Спеціальні потреби

Кiнах: коалiцiї помаранчевих до виборiв не буде


Коаліції помаранчевих сил до парламентських виборів не буде. Таку думку сьогодні висловив секретар Ради національної безпеки та оборони Анаталiя Кiнах. Часу для узгодження позицій не залишилося. Та й деякі учасники переговорів не демонструють схильність до компромісів. Втім, дехто із потенційних союзників не залишає надій на об'єднання до виборів.

Галасливим пікетом симпатики блоку «Пора – ПРП» вимагали від Юлії Тимошенко приєднатися до «помаранчевої» коаліції. Вони впевнені, що лише непоступлива позиція колишньої прем'єрки перешкоджає об`єднанню колишніх союзників. Ідею коаліції підтримують 5 учасників виборів: «Наша Україна», «БЮТ», соціалісти, «Пора-ПРП» і блок Костенка-Плюща.

Цього тижня Юлія Тимошенко підписала власний варіант угоди і відмовилася від подальших переговорів із потенційними партнерами до виборів. Один із лідерів «Пори» Євген Золотарьов називає це помилкою, яка може призвести до перемоги на виборах опонентів: «Коли є угода, або договір, то його підписують декілька сторін. Ми також проти того, що висуваються якісь додаткові умови», -- сказав вiн i додав, що якщо протягом декількох тижнів, угоду не підпишуть, коаліцію створити не вдасться.

Прогнози секретаря РНБО Анатлолія Кінаха песимістичніші. Шансів для колишніх союзників домовитися до виборів не залишилося, - переконаний другий номер у списку «Нашої України» Втім, вiн залишає надію: врешті-решт помаранчеві сили об`єднаються в Раді наступного скликання:

«Основні події розгортатимуться за результатами виборів 26 березня в контексті пошуку дієздатних структур парламенту. В першу чергу для створення відповідальної, демократичної і прагматичної більшості».

Сама ж Тимошенко звинувачує в зриві переговорів «Нашу Україну». Мовляв, її лідери відмовляються взяти зобов`язання ні за яких умов не створювати коаліційний уряд з «Партією регіонів» Віктора Януковича.

Навіть більше – Тимошенко каже, що їй відомо про таємні переговори цих політичних сил про спільне формування майбутнього уряду. Ще один потенційний учасник альянсу - лідер соціалістів Олександр Мороз вважає, що домовлятися про об`єднання варто вже після виборів. Тоді буде відомо, хто потрапив до парламенту, і скільки матиме депутатських мандатів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG