Коаліції помаранчевих сил до парламентських виборів не буде. Таку думку сьогодні висловив секретар Ради національної безпеки та оборони Анаталiя Кiнах. Часу для узгодження позицій не залишилося. Та й деякі учасники переговорів не демонструють схильність до компромісів. Втім, дехто із потенційних союзників не залишає надій на об'єднання до виборів.
Галасливим пікетом симпатики блоку «Пора – ПРП» вимагали від Юлії Тимошенко приєднатися до «помаранчевої» коаліції. Вони впевнені, що лише непоступлива позиція колишньої прем'єрки перешкоджає об`єднанню колишніх союзників. Ідею коаліції підтримують 5 учасників виборів: «Наша Україна», «БЮТ», соціалісти, «Пора-ПРП» і блок Костенка-Плюща.
Цього тижня Юлія Тимошенко підписала власний варіант угоди і відмовилася від подальших переговорів із потенційними партнерами до виборів. Один із лідерів «Пори» Євген Золотарьов називає це помилкою, яка може призвести до перемоги на виборах опонентів: «Коли є угода, або договір, то його підписують декілька сторін. Ми також проти того, що висуваються якісь додаткові умови», -- сказав вiн i додав, що якщо протягом декількох тижнів, угоду не підпишуть, коаліцію створити не вдасться.
Прогнози секретаря РНБО Анатлолія Кінаха песимістичніші. Шансів для колишніх союзників домовитися до виборів не залишилося, - переконаний другий номер у списку «Нашої України» Втім, вiн залишає надію: врешті-решт помаранчеві сили об`єднаються в Раді наступного скликання:
«Основні події розгортатимуться за результатами виборів 26 березня в контексті пошуку дієздатних структур парламенту. В першу чергу для створення відповідальної, демократичної і прагматичної більшості».
Сама ж Тимошенко звинувачує в зриві переговорів «Нашу Україну». Мовляв, її лідери відмовляються взяти зобов`язання ні за яких умов не створювати коаліційний уряд з «Партією регіонів» Віктора Януковича.
Навіть більше – Тимошенко каже, що їй відомо про таємні переговори цих політичних сил про спільне формування майбутнього уряду. Ще один потенційний учасник альянсу - лідер соціалістів Олександр Мороз вважає, що домовлятися про об`єднання варто вже після виборів. Тоді буде відомо, хто потрапив до парламенту, і скільки матиме депутатських мандатів.