Спеціальні потреби

Суд у справi Гонгадзе знову вiдкладено


Слухання у справі про вбивство Гонгадзе перенесли на невизначений строк. Процес поновлять тоді, коли суд отримає висновки державного експерта про ступінь секретності матеріалів справи. В Київському апеляційному судi ось уже понад місяць тривають суперечки про те, чи пускати на слухання громадськість і пресу.

Після тижневої перерви суд у справі Гонгадзе поновився і знову забуксував. Сторони ніяк не дійдуть згоди, чи є в матеріалах державна таємниця і в якому режимі – закритому чи відкритому – вести процес.

Серед нових аргументів фігурував лист від державного експерта з питань секретності, що надійшов до суду. За словами судді Григор`євої, в листі є інформація, що дає змогу визначити ступінь секретності матеріалів справи. Проте ознайомитись з листом адвокатові Лесі Гонгадзе Андрію Федуру, попри його обурені протести, не дали – пояснивши, що на листі стоїть гриф “Для службового користування”.

Водночас дещо пом`якшилась позиція державного обвинувачення. Прокурори, які раніше затято наполягали на закритості слухань, запропонували їх “частково” відкрити. Для цього, на їх думку, потрібно залучити експертів, щоб ті визначили межі таємниць.

З такою точкою зору Андрій Федур не згоден: за його словами, якщо Генпрокуратура хотіла розставляти грифи “секретно”, то мала зробити це ще до того, як направила справу до суду:

«Позиція, яку зайняв прокурор Шилов – давайте з`ясуємо в експертів, що в матеріалах справи складає державну таємницю, а що не складає. Це треба було зробити давним-давно. Якщо там є матеріали, які складають державну таємницю, то вони її вже давно розголосили!… Цю вакханалію треба припинити і чітко у відповідності до вимог законодавства вести відкритий судовий процес, щоб суспільство знало, що в нас відбувається і як у нас органи державної влади, спецпідрозділи правоохоронних органів, які мали захищати право людини, займалися вбивствами людей!

На думку адвоката Мирослави Гонгадзе, Валентини Теличенко, процес затягують навмисно через наближення парламентських виборів:

«Є низка політиків, котрих ми будемо зголошувати в якості свідків по цій справі. І є серйозні аргументи, щоб їх залучити в якості свідків. Думаю, саме це і стало головною причиною такого серйозного затягування у слуханні справи. Я думаю, що ці політики дуже не хочуть, щоб їх в якості свідків допитали до 26 березня».

Судді вирішили відкласти справу на невизначений термін – щоб порадитись з експертами. Засідання поновлять, коли суд отримає висновки державного експерта про ступінь секретності матеріалів справи. При цьому головуючий суддя Григор`єва пообіцяла журналістам, що відтепер вони зможуть бути присутні на слуханнях – окрім тих, які визнають секретними експерти з державних таємниць.

XS
SM
MD
LG