Спеціальні потреби

В Одесі тривають протести проти дій енергетиків


Сьогоднi кілька десятків активістів організації „Народний виконком” увійшли до приймальні акціонерного об`єднання Одесаобленерго та прикували себе наручниками до поручнів сходів, при цьому скандуючи „Одеса вимагає світла”. Вони вимагали зустрічі з генеральним директором об`єднання Едуардом Соколовським.

Охорона „Одесаобленерго” застосувала силу до активістів „Народного виконкому”. Дісталося і присутнім на акції журналістам. Кореспонденту всеукраїнського тижневика Український Південь Олександру Орлову зіпсували службовий цифровий фотоапарат. Кілька ударів в обличчя одержав і власний кореспондент радіо Голос Америки. Зірвавши з голови журналіста шапку, його силою виштовхнули з приміщення акціонерного об`єднання. На посвідчення журналіста та пояснення щодо прав працівників ЗМІ охоронці не реагували.

У підсумку керівники „Одесаобленерго” відмовилися спілкуватись з присутніми на акції журналістами.

Цього дня до лікарні госпіталізували ще двох учасників акції протесту. Одному з них – Юрію Прокопенку – під час сутички зламали два ребра. Цей факт зафіксувала бригада „Швидкої допомоги”.

Голова Одеської громадської організації „Народний виконком” Олесь Янчук заявив:

„Ми вважаємо, що компанія Одесаобленерго грубо порушує інтереси одеситів. Вона ігнорує звернення не лише одеської міської влади і органів правопорядку, але і звернення звичайних одеситів. У зв`язку з цим ми оголосили, що будемо проводити щотижневі акції протесту. Ми будемо блокувати роботу цієї компанії і будемо вживати максимально радикальних заходів для того, аби вирішити цю проблему”.

За кілька місяців до виборів в Одесі почастішали випадки зникнення світла у помешканнях одеситів. У деяких районах знеструмлення триває до тижня і жодних пояснень щодо причин проблем енергетики не надають.

Одесаобленерго не виконує і ухвали Приморського райсуду міста, яке прийняли наприкінці минулого року за позовом Одеського міського голови Едуарда Гурвіца. Суд заборонив енергетикам знеструмлювати помешкання одеситів.

Сьогоднi біля приміщення Одесаобленерго відбувся і багатолюдний пікет за участю представників партії „Союз”, „Народного виконкому” та виборчого блоку Юрія Костенка і Івана Плюща.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG