Спеціальні потреби

Українi допомагають боротися з пташиним грипом


Майже 70 тисяч голів свійської птиці вже знищено в населених пунктах Криму, вражених вірусом пташиного грипу. На сьогоднішній день потенційно небезпечна для людей хвороба зафіксована в 25-ти населених пунктах. Український уряд намагається не допустити поширення хвороби за межі Криму. Декiлька держав надали Україні різноманітну допомогу для боротьби із вірусом. Сполучені Штати також запропонували уряду експертні послуги. Нині вивчається можливість направлення до Криму групи американських фахівців, які б на місці могли надавати поради, як боротися із поширенням хвороби.

Вантаж гуманітарної допомоги вартістю понад 40 тисяч доларів українським урядовцям передав посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст. Цього тижня в райони поширення хвороби в Криму направлять медичні препарати, резинові чоботи, захисні окуляри та рукавички. Частину з них закупили в Україні. Допомогу запропонували ще в жовтні. Однак необхідність в ній і досі висока. Говорить заступник міністра надзвиайних ситуацій Віталій Романченко:

«Ті засоби, ті матеріали, та допомога вони приходять в той час, коли це найбільше потрібно. Ці тести допоможуть розгорнути ширшу кампанію тестування населення України, населення Криму, щоб не допустити поширення птишиного грипу».

Сполучені Штати також профінансують роз`яснювальну кампанію. Населення має знати, що вживати куряче мясо – безпечно. В той же час люди мають дотримуватися певних правил, щоб не допустити поширення вірусу та не захворіти самому. Говорить посол Гербст:

«Хоча Україна вживає серйозних заходів, щоб запобігти поширенню пташиного грипу, треба бути насторожі. Бо перелітні птахи, які переносять хворобу, повернуться навесні».

До кінця року Сполучені Штати передадуть Україні спеціальну лабораторію. Вона допоможе виявляти небезпечний вірус на місці.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG