Спеціальні потреби

МНС запевняє, що курячий грип пiд контролем
Ситуація з курячим грипом в Україні під контролем, -- запевняють представники Міністерства з надзвичайних ситуацій. Водночас медики вважають, що задля попередження можливої пандемії необхідно закрити свійську птицю на всій території України та відокремити в господарствах птахів від свиней. Усім громадянам радять також пройти щеплення від звичайного грипу.

Курячий грип під контролем, -- запевняє українське Міністерство з надзвичайних ситуацій. Змальовуючи оперативну обстановку в Криму, представники МНС повідомляють: утилізацію птиці у тих п`яти селах, де вперше виявили падіж, завершено; вирішено тотально обстежити райони, до яких ці села належать; окрім перших п`яти, введено нові карантинні зони. Начальник відділу оперативного реагування на надзвичайні ситуації МНС Сергій Негрієнко називає цифри – 53 тисячі голів вилученої птиці, мільйон гривень виплачених селянам компенсацій, 26 тисяч осіб, яким зроблено щеплення. Полковник Негрієнко розповідає про цілодобову роботу оперативного штабу, щоденні подворові обходи та обстеження людей, що контактували з хворою птицею, i констатує, що «хворих з підозрою на зараження грипом птиці в цих обстежених не виявлено».

А тим часом, як вказують експерти, заходів, які нині здійснюються лише в Криму, може виявитись недостатньо. Як наголошує керівник Української лабораторії якості і безпеки продукції АПК Національного аграрного університету Сергій Мельничук, вільний вигул свійської птиці на решті території України може загрожувати новими раптовими спалахами курячого грипу:

«Моя думка – я порадив би нашому уряду прийняти жорсткий закон, чи вимогу стосовно того, що на території України заборонити випуск птахів по всій території України – ну хоча б на половині території, яка близько до Криму, тому що це надзвичайно серйозна ситуація, ми її зупинити потім не зможемо».

Для попередження найгіршого сценарію розвитку подій необхідно також відокремити в господарствах птахів від свиней, -- каже директор Українського центру грипу Аркадій Фролов. За його словами, свині можуть виявитись тією ланкою, завдяки якій вірус, може мутувати й (адаптуватися до організму людини) набути здатності передаватися від людини до людини:

«Не дай Боже, а це можливо, ці віруси здатні інфікувати представників інших видів, зокрема, свиней. Сам він може не впоратися, але якщо він перейде до популяції свиней, то це вже буде, я скажу, останній крок до пандемії, до пандемії».

Медики радять усім громадянам, по можливості, пройти щеплення звичайною протигрипозною вакциною, а серед засобів екстреної профілактики називають препарат таміфлю або більш доступний за ціною український амізон. Такі заходи забезпечать подвійний ефект: не дадуть вірусу мутувати та, у разі зараження, зведуть симптоми до легкого нежитю. Експерти заспокоюють також: їсти м`ясо птиці безпечно. Оскільки вірус грипу передається повітряно-крапельним шляхом, то ризик заразитися існує лише при контакті з живою птицею. При температурі в 70 градусів вірус гине за 5 хвилин, а 100 градусів – миттєво; отож захворіти, поївши смаженої курки, хай навіть ураженої вірусом грипу, практично неможливо, -- кажуть фахівці.

Як наголошують вони, справжня небезпека курячого грипу полягає в тому, що після низки мутацій вірус може набути здатності передаватися від людини до людини. Наслідки, за прогнозами, можуть перевершити горезвісну “іспанку”, від якої, за різними оцінками, загинуло від двадцяти до п`ятдесяти мільйонів людей.

XS
SM
MD
LG