Спеціальні потреби

Ще три об`єкти в Українi буде приватизовано


У 2006 році Україна виставить на приватизацію “Укртелеком”, Нікопольський завод феросплавів та Одеський припортовий завод. Про це заявив президент Віктор Ющенко, виступаючи на круглому столі представників бізнесу та урядовців. Глава держави пообіцяв також провести швидку амністію капіталів та знизити регуляторний тиск на бізнес.

Успіх з продажем “Криворіжсталі” окрилив український уряд. Тріумфальну приватизацію планують продовжити наступного року, виставивши на тендер три інших гіганти вітчизняної економіки – “Укртелеком”, НЗФ та Одеський припортовий завод. Про це заявив Віктор Ющенко під час круглого столу за участю урядовців і бізнесменів. Як запевнив президент, приватизацію стратегічних об`єктів проведуть на публічних, конкурсних засадах, причому в основу конкурсу буде покладено єдиний принцип “хто більше заплатить”. За словами Ющенка, недавній продаж “Криворіжсталі” засвідчив, що українська влада здатна організувати чесну публічну приватизацію та стримати слово, дане інвесторам.

Під час “круглого столу” урядовців та бізнесменів президент пообіцяв також провести швидку амністію капіталів в Україні. Першим кроком, за словами глави держави, має стати забезпечення належного захисту приватної власності. Відтак легалізують доходи, витрати і майно – причому це стосуватиметься передовсім чиновників, і вже після цього проведуть власне амністію капіталів. Ющенко запевнив, що необхідні законопроекти й укази готові, і весь процес планується завершити за три місяці.

Бізнесменам, присутнім на “круглому столі” – а серед них були керівники українських, російських, західноєвропейських компаній та американські інвестори – президент дав слово наступного року запровадити мораторій на будь-які зміни в податковому законодавстві, а з 2007-го почати суттєво знижувати податки та регуляторний вплив на бізнес. Віктор Ющенко:

«Десь на 1 лютого ми будемо мати серйозно розчищену нову регуляторну політику. Ми мріємо, що через це ми мінімізуєм участь чиновника в організації бізнесового життя», -- зазначив Вiктор Ющенко.

Президент пообіцяв, що наступний рік буде роком сприятливих для бізнесу реформ. Прагнучи зацікавити потенційних інвесторів, він закликав їх вкладати гроші в українську економіку і одружуватися з українськими жінками.

А тим часом плани з приватизації стратегічних об`єктів, озвучені українським президентом, вітають далеко не всі. Заступник голови партії “Батьківщина” Михайло Бродський попереджає про наміри продати “Укртелеком” за заниженою ціною. У цьому відомий політик звинуватив Олександра Третьякова – колишнього помічника президента Ющенка та Сергія Льовочкіна, який був помічником екс-президента Кучми. Продаж “Укртелекому” Бродський назвав “прихованою корупцією”. Як він заявив на прес-конференції у вівторок, “прибутки підприємства штучно занижуються, з нього щомісяця виводяться гроші”, а відтак виставляти на продаж підприємство в такому стані, на його думку, є злочином. Причетними до виведення грошей з підприємства соратник Тимошенко назвав Третьякова і Льовочкіна та, як доказ, продемонстрував платіжки. Бродський пообіцяв передати документи до Генеральної прокуратури, проте висловив сумнів, що за нинішньої невизначеної ситуації з двома Генпрокурорами цій справі дадуть хід.

XS
SM
MD
LG