Спеціальні потреби

Уряд: зростання ціни на газ буде поступовим


Напередодні зими в Україні традиційно активізуються розмови про зростання ціни на газ. У поставках блакитного палива Україна майже цілковито залежна від Росії, і експерти прогнозують чергове зростання ціни.

Україна знову постала перед перспективою зростання ціни на газ. Раніше повідомлялося, що це може статися вже у грудні. Тепер міністр промислової політики Володимир Шандра каже лише, що підвищення буде, однак обіцяє, що український уряд зробить все можливе, аби відтягти це якомога далі у часі.

Водночас сама переспектива зростання ціни на газ може прискорити українську приватизацію. Сьогодні міністр Шандра оголосив, що ближчим часом на аукціоні продадуть підприємства, які наразі є приваблими для покупців, однак енерговитратними. А зі зростанням ціни на газ їх вартість буде знижуватися.

Нині Україна входить до п`ятірки європейських країн з найбільшим споживанням газу. Переважно це стосується промисловості. Водночас кількість продукції, яка виробляється в європейських країнах, значно вища від виробленої в Україні. Нині Нафтогаз України купує туркменський газ по 58 доларів за одну тисячу кубометрів, і продає населенню значно дешевше – по 30-35 доларів за тисячу кубів. Однак урядовці обіцяють, що ціни для населення різко зростати не будуть. Найперше, зросте ціна для промислових підприємств, які є найбільшими споживачами блакитного палива.

Раніше експерти говорили про можливість зростання ціни більше ніж утричі до 160 доларів за тисячу кубометрів. Таку ціну може виставити Росія, яка нині є головним постачальником газу в Україну. Переговори з цього приводу з російським Газпромом тривають.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG