Спеціальні потреби

Триває візова лотереявiдео - переглянути

Починаючи з 5 жовтня, громадяни деяких країн, які хочуть переїхати до США, можуть спробувати щастя, взявши участь у візовій лотереї. Ця програма надає переможцям можливість отримати право на постійне проживання у США. Цього року уперше подавати документи бажаючі можуть лише по Інтернету. Державний департамент США, який впровадив цю програму, каже, що таким чином апліканти уникнуть загрози втрати документів.

Диверсифікаційна візова лотерея покликана сприяти етнічній різноманітності в Сполучених Штатах. Кожного року Держдепартамент США оголошує перелік країн, громадяни яких можуть взяти участь у цій програмі. Бажаючі іммігрувати можуть без допомоги будь-яких посередницьких фірм на вебсторінці програми дістати вичерпну інформацію про умови конкурсу, процедуру та вимоги до учасників програми, а також самостійно в режимі он-лайн заповнити і надіслати всі необхідні документи. Так, понад п’ятдесят п’ять тисяч іноземців щорічно отримують шанс спробувати свої сили в Америці, отримуючи право на постійне проживання.

Мавра Гарті помічник Держсекретаря з консульських питань, пояснює, чим відрізняється ця програма від традиційної імміграції:

«Як правило, імміграція відбувається двома шляхами: через родичів, які вже проживають у США, чи роботу. В обох випадках процес імміграції є довготривалими та досить складними. Диверсифікаційна візова лотерея дала можливість тим, хто не підпадає під ці дві категорії, спробувати свого щастя у дуже простий та прозорий спосіб».

Андрій Василенко приїхав з України до Сполучених Штатів два роки тому, ставши переможцем візової лотереї. Отримавши повідомлення про проходження першого туру, відбув до Варшави на заключну співбесіду, де вже і дістав дозвіл на в’їзд до країни. Спочатку, каже Андрій, з рішенням іммігрувати вагався, але вирішив таки спробувати:

«Я думав, що продовжу свою комп’ютерну роботу. Але приїхав сюди, бачу, що мова дуже слабка. Знання треба покращити, які я мав в Україні».

Перша робота, яку вдалося отримати Андрію, була далекою від того, чим займався в Україні фахівець з комп’ютерного забезпечення. Влаштувався новий іммігрант продавцем будівельних матеріалів. Як багато його попередників, Андрій сподівався на існування державних програм матеріальної підтримки іммігрантів, однак реальність виявилась зовсім іншою:

«Я теж так думав і шукав інформацію в Інтернеті, щоб це було правдою, але ніяк не міг знайти. Думав, що це щось не те. І як вже приїхав, то зрозумів, що тут ніхто нікого не чекає. А конкуренція доводить, що перемагає сильніший. Ти повинен доказати свої знання».

Пройшло два роки. Андрій досі працює неповний робочій день продавцем, а паралельно займається деінде різними проектами за фахом. Потроху, каже він поставлені цілі стають все ближчими:

Головне не здаватися, рухатись вперед, вивчати кожен день щось нове, мати ціль в житті, тому я думаю кожен доб’ється...Кожний може досягти того, чого він захоче, це головний принцип Америки. Головне, я думаю, якщо людина виграла Ґрін-карту, то треба їхати, але буде тяжко, тому треба налаштовуватись на тяжку роботу, головне не боятися».

На дорікання знайомих про те, що зрадив батьківщині, Андрій відповідає просто: випадає людині шанс – вона має право ним скористатись, а життя покаже:

«Може, я тут отримаю якісь знання, отримаю досвід і потім поїду на Україну, щоб допомогти українцям, передати ті знання, які я отримаю», - говорить Андрій Василенко.

Термiн, до якого приймаються заявки на вiзову лотерею, - 4 грудня.

Докладнiшу iнформацiю можна отримати за цими двома лiнками:

http://kiev.usembassy.gov/visa_dv_ukr.html
http://www.dvlottery.state.gov/


XS
SM
MD
LG