Спеціальні потреби

У Сороса новi iнiцiативи щодо України


Судова реформа, створення громадського телебачення та незалежне тестування вступників до вузів. На такі проекти Джордж Сорос планує витратити наступного року в Україні п`ять з половиною мільйонів доларів. Про це всесвітньовідомий фінансист заявив на прес-конференції за підсумками свого перебування в Києві.

Джордж Сорос, який ось уже вдруге після виборів відвідує Київ, повідомив, що й цього разу прибув на запрошення Віктора Пінчука. Зять екс-президента Кучми, підтвердив Сорос, спонсорував київське засідання міжнародної групи з попередження криз, виконуючи роль “гостинного господаря”. Що ж до теми, яку обговорювала міжнародна група, то це не була Україна:

«Я щасливий сказати, що Україна не стоїть на порядку денному міжнародної антикризової групи,» -- каже Сорос, додаючи, що група регулярно збирається кожні півроку, аби спробувати зарадити кризам, які зароджуються у різних регіонах світу; цього разу у Києві розглядали проблему Придністров`я».

Відповідаючи на запитання про його плани щодо України, відомий американський фінансист запевнив, що вони залишаються незмінними. Свій фонд “Відродження” в Україні Сорос, попри чутки, аж ніяк не думає закривати. Навпаки, каже він, після помаранчевої революції з`явились нові можливості для розвитку відкритого суспільства, і фонд збирається їх підтримати.

Є 5 проектів на наступний рік і 5 з половиною мільйонів доларів на їх реалізацію, -- повідомив фінансист. Серед проектів такі як судова реформа, суспільне телебачення, незалежне тестування вступників до вузів. За словами Сороса, реформа судочинства наблизить Україну до міжнародних стандартів верховенства права, запровадження незалежного тестування абітурієнтів допоможе побороти корупцію у вузах. Що ж до суспільного телебачення, то його появу в Україні Сорос вважає вкрай важливою, попри позитивні зрушення у сфері свободи слова, що сталися після помаранчевої революції:

«Що стосується громадського телебачення, то його поява зміцнить свободу преси в Україні. Бо хоч вільна преса зараз превалює в Україні, проте вона не має ще тут міцної інституційної опори, а відтак залежить від змін політитичного клімату», -- заявив Сорос.

Необхідність якнайшвидшого прийняття закону про суспільне мовлення всесвітньовідомий філантроп, поборник відкритого суспільства в останній день свого перебування в Україні обговорював у президентському секретаріаті. Як повідомляє прес-служба президента, глава секретаріату Олег Рибачук і Джордж Сорос дійшли згоди про те, що закон про суспільне мовлення відіграє вирішальну роль у реалізації проекту, а відтак має бути якомога швидше ухвалений Верховною Радою.

Нагадаємо – саме провал цього закону в другому читанні змусив багатьох прихильників ідеї суспільного мовлення засумніватися в існуванні в Україні політичної волі до створення телеканалу, незалежного від владних інститутів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG