Спеціальні потреби

В Українi цiкавляться виборами в Азербайджанi


В Україні нині активно обговорюють вибори в Азербайджані. Останнім часом до Києва приїздило чимало опозиційних азербайджанських політиків. Нині ж посол цієї країни заявляє, що деякі українські організації готували в Азербайджані бунт та державний переворот.

Українські ЗМІ чимало уваги приділяють подіям в Азербайджані. Головне питання, чи стане ця країна наступною, яка продемонструє чергову демократичну революцію на пострадянських теренах. Медіа протягом неділі постійно повідомляли про порушення в ході парламентських виборів в тій країні. Ще одним аспектом стала депортація з Баку української делегації, яка збиралася спостерігати за ходом виборів. Причиною такого кроку, який згідно з заявою українського МЗС може негативно відобразитися на дружніх стосунках Києва та Баку, стали застереження влади Ільгама Алієва стосвно української партії ПОРА. Говорить посол Азербайджану в Україні Талят Алієв:

«Ми вже знаємо, які дії ПОРА здійснювала в Азербайджані – пачками відправляли майки, галстуки, та іншу символіку і допомагали деяким особам готувати масові заворушення в Азербайджані. І чи мали вони право вести із собою 14 студентів?».

Натомість заступник політради ПОРИ Євген Золотарьов, якого якраз і депортували разом з іншими українцями із Баку, каже, що ця заява не відповідає дійсності, оскільки група студентів їхала в Баку самостійно, а не від ПОРИ, що з собою в нього був лише один значок і що він не міг готувати заворушення, оскільки їхав до столиці Азербайджану лише у день виборів. Власне, хоча б за недопуск спостергачів до виборів, їх можна визнати недемократичними, вважає Золотарьов.

Такої ж думки і ОБСЄ, яка заявила, що ці вибори не відповiдали міжнародним зобов`язанням Азербайджану та стнадратам ОБСЄ і Ради Європи. Міжнародні експерти зафіксували чимало порушень.

Втім офіційний Київ поки що обмежився одним коментарем щодо депортації своїх співвітчизників. До речі, Євген Золотарьов має на руках акт про депортацію. Поки що МЗС займається іншою справою – відвідинами Баку президента Ющенка, які заплановані на листопад. Чи поїде український герой революції в постреволюційний Азербайджан, буде відомо вже після середи. Саме на цей день тамтешня опозиція готує акції протесту.

XS
SM
MD
LG