Спеціальні потреби

Вiзит Єханурова до США – день перший


вiдео - переглянути

У Вашингтоні з дводенним робочим візитом перебуває прем'єр-міністр України Юрій Єхануров. Не зважаючи на успішний продаж минулого тижня українського підприємства Криворіжсталь -- подiю, яку високо оцінили західні експерти, глава українського уряду заявив, що з реприватизацією в Україні буде покінчено. Він сказав, що уряд проводитиме зважену політику, оскільки, за його словами, тепер на зміну пропагандистськiй команді прийшла команда професійних менеджерів.

Свiй перший день в американськiй столицi Юрiй Єхануров розпочав з виступу в приміщенні престижного Фонду Карнегі. Прем'єр-міністра аудиторії представив директор програм з питань Росії та Азії Фонду Андерс Аслунд. Вкотре пролунали позитивні слова про події помаранчевої революції та демократичні перетворення в Україні. Цього разу, однак, аудиторія також почула і критичні зауваження в сторону першого помаранчевого уряду через його невиважену, за словами Аслунда, економічну політику:

«В Україні була лише одна проблема - економічна політика уряду. Тому ми дуже зраділи зміні, що сталася в уряді у вересні», -- зазначив Аслунд.

Свій виступ прем'єр-міністр України почав окресленням зовнішньо-політичних пріоритетів України. Зокрема Юрій Єхануров зупинився на завданнях, які стоять перед його урядом віз-а-ві Європейського Союзу, як то реалізація Плану дій інтеграції, отримання статусу країни з ринковою економікою, спрощення візового режиму, розвиток спеціальної торговельної зони між Україною та країнами ЄС. Так, європейська інтеграція, за словами прем'єра, залишається першочерговим завданням України, однак можливою вона стане лише за умов покращення життя кожного окремого громадянина України, пiдкреслив український прем`єр:

«Для мене це дуже конкретний проект. І тільки тоді, коли українська проста людина буде жити так, як живуть люди у Центральній та Західній Європі, тільки тоді ми реально можемо говорити про вступ до Європейського Союзу. Для мене питання вступу у Європейський Союз - це життя тієї людини, яка має отримати водогін, має отримати теплу воду, має мати Інтернет у себе у будинку».

Глава українського уряду також зупинився на особливостях торговельно-економічних стосунків зі Сполученими Штатами, зокрема на питанні імпорту птиці, кольорових сплавів, тяжких металів та цукру:

«Набуває особливого значення підписання спеціального протоколу між Україною та США, що буде свідчити про практичну підтримку вступу України та Світової організації торгівлі і буде хорошим сигналом для інших країн».

Говорячи про внутрішню ситуацію в Україні, Юрій Єхануров спробував пояснити аудиторії, чому відбулися урядові зміни. За словами політика, попередня команда, хоча і мала правильне бачення поставлених цілей, її популістські заходи призвели до негативних наслідків для економіки країни:

«Команда Ющенка залишилась такою, якою і була. Був у влади перші місяці пропагандистсько-агітаційний блок, зараз прийшов блок менеджерів та прагматиків».

Після чого аудиторія почула від прем'єра слова, втілення в життя яких з нетерпінням чекають українські та іноземні бізнесмени:

«Саме моє призначення прем'єр-міністром уряду це сигнал українському бізнесу, що приватна власність буде священною і недоторканною в Українi».

За словами прем'єр-міністра, його уряд чітко розумiє, що треба робити для оживлення економічного клімату в країні, і для цього процесу його команда готова, крім іншого, залучати сили, які ще зовсім недавно перебували не у фаворі теперішньої влади - олігархічні структури: «Ми хочемо, щоб вони насправді стали національною буржуазією і думали про розвиток нашої країни», сказав Єхануров.

Залишивши Фонд Карнеґі, український прем'єр відбув на зустріч, організовану Міжнародним республіканським інститутом та Національним демократичним інститутом. Вiн подякував обидвом установам за допомогу, яку вони надали у проведенні минулорічних президентських виборів і запевнив, що український уряд забезпечить проведення чесних парламентських виборів наступного року:

«Уряд України забезпечить прозорі, чесні вибори весною наступного року. Вибори будуть зроблені на основі європейських стандартів. Ми запрошуємо міжнародних спостерігачів вести відповідний моніторинг виборів».

Колишній же посол США в Україні Вільям Мiллер, який прийшов на зустріч з прем'єром, вважає, що найголовніше на наступних виборах - зберегти помаранчеву команду:

«Помаранчеву революцію необхідно знову об'єднати - це абсолютно зрозуміло для усіх, хто відвідував Київ останні декілька тижнів. Єхануров належить до тих, хто розуміє цю необхідність, і знає як це робити. Мається на увазі об'єднання усіх політичних сил, що були на Майдані і прислуховуючись до принципів Майдану, висловлених людьми».

Між тим українська діаспора у США очікує конкретних кроків у двосторонніх відносинах. Голова Українсько американської координаційної Ради Ігор Ґавдяк, надiється, що прем`єр роз`яснить ситуацію, яка склалася:

«Ми очікуємо, що після зустрічей з чиновниками американського уряду i Конгресу справа вступу до СОТу i питання, яке для нас у дiаспорi дуже важне, а саме щоби звiльнити Україну від поправки Джексона-Венiка, що нарештi ці дві речі підуть вперед. Ми сподiваємося цього i, взагалi, щоб відносини мiж Америкою i Україною стануть на більш нормальний курс. А друге, віримо, що прем`єр-мiнiстр, можливо, пояснить нам всi тi не тільки проблеми, але i містерії, якi дiються в Українi, щоб ми краще зрозуміли [ситуацію в Українi]».

Вiдтак у Торговельній палаті Сполучених Штатів відбувся обід за участю прем'єр міністра України. На закритій для преси зустрічi обговорювалися питання бізнес-стосунків двох країн. За словами Ґері Літмана, вiце-президента вiддiлу з питань Європи та Євразії Торговельної палати США, Юрій Єхануров розповів американським бізнесменам про плани нового українського уряду. Як зауважив Ґері Літман, Єхануров справив враження на американців доброго менеджера. Сьогодні є великі надії, підкреслив Літман, однак надії, як сказав вiн, були і раніше. Вже не раз як американці, так і народ України розчаровувились в українських урядах, зауважив Літман. Залишається лише сподіватися, зазначив він, що цим разом нове керівництво доведе протилежне.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

 • 16x9 Image

  Зореслав Байдюк

  Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

  Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

Як і чому голосували сенатори за $60 млрд Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG