Спеціальні потреби

Вибори до місцевих рад під загрозою


Вибори до місцевих рад можуть опинитись під загрозою, стверджує секретар Київської міської ради Володимир Яловий. На його думку, сьогодні такі настрої вже панують у суспільстві.

Якою буде нова система влади у столиці України після виборів 2006-го року, сказати важко. До останнього часу вся влада над містом була зосереджена в руках сильного господарника, міського голови – Олександра Омельченка. До того ж Київ, як і Севастополь, керувався окремим законом про місцеве самоврядування.

Проте вже з наступного року, у разі якщо Верховна Рада проголосує за законопроект 3207-1 щодо реформування місцевого самоврядування, статус Києва нічим не відрізнятиметься від статусу будь-якого іншого українського міста. На думку секретаря Київської міської ради Володимира Ялового, такий варіант вирішить усі суперечки навколо проведення адміністративно-територіальної реформи в столиці, яка передбачала зменшення кількості районів. В той же час Яловий відзначає, що проведення наступних виборів до місцевих рад може опинитись під загрозою:

«Те, що у Верховній Раді відбулась змова по системі виборів – це ми всі сьогодні розуміємо. Тому що треба було політичну реформу приймати і ніхто тоді не питав місцеві органи влади, ніхто не думав про це. Сьогодні вже не один місяць звучить тема про те, що треба переглянути систему виборів на місцевому рівні. До неї не дослухаються, тому що деякі політичні партії, особливо ті, що представлені в парламенті, думають, що вони за рахунок цього отримають достатньо мандатів на місцях для того, щоб тримати владу на місцях. Але це дуже небезпечне явище, воно може призвести не тільки до відміни виборів, але й до бойкоту виборів на місцевому рівні».

Про проблему виборів до міських та районних рад, у зв’язку із проведенням адміністративно-територіальної реформи, нещодавно говорили і у Конституційному суді. Судді, які давали оцінку закону про реформування місцевого самоврядування, відзначали, що необхідно доопрацювати цей момент у законодавстві. Проте невідомо, чи встигнуть це зробити парламентарі до наступних виборів. Що стосується статусу депутатів міських рад і надання їм недоторканості, то на думку депутата Київради Володимира Головача, у депутатів не має бути подібного захисту. Навпаки, необхідно створити iнститут притягнення до відповідальності:

«Це є абсолютне викривлення свідомості. І тому доторканим має бути президент, депутати Верховної Ради (процедура відкликання), прокурори, про це всі забувають, вони доторкані повинні бути. Судді у нас теж недоторкані, повинні бути доторкані, і тому рівень їх відкликання в законодавстві неврегульований. А відповідно й депутати місцевих рад теж повинні бути доторкані. Повинно бути навпаки, повинен бути iнститут притягнення до відповідальності. Він повинен бути регламентований».

Депутати відзначають, що питання недоторканості було однією з умов підписання Меморандуму між Віктором Ющенком та Віктором Януковичем. Раніше про таку можливість говорила і Асоціація міст України, проте сьогодні, після зміни влади, у наданні такого захисту депутатам вона не бачить необхідності.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG