Спеціальні потреби

Результати ще одного опитування - також невтiшнi


Довiра до влади знижується i лише 6 партій та блоків здатні на сьогоднішній день подолати трьохвідсотковий бар`єр і потрапити до парламенту. Такi та iншi данi оприлюднив Iнститут соціальної і політичної психології.

За словами директора Iнституту соціальної та політичної психології Миколи Слюсаревського, населення України загалом залишилось вірним принципам Майдану, але не політичним лідерам. Свідченням цього є той факт, що за імпічмент президенту, у разі виявлення у його оточенні корупціонерів, висловлюються 41% опитаних. Микола Слюсаревський каже, що зараз серед населення панує розчарування, тому й відставка уряду Тимошенка була сприйнята громадянами спокійно:

«Попри загальне розчарування населення ситуацією в Україні все таки, в оцінці стану справ у деяких конкретних сферах, є позитивні зрушення. Але загалом звичайно ситуація виглядає прикро. І тому не видається дивною реакція населення на відставку прем`єр-міністра, уряду та інших високопосадовців».

Як стверджують експерти Інституту соцiальної i політичної психології, відставку уряду схвально сприйняли близько 47% опитаних. Так само позитивно були оцінені відставки державного секретаря Олександра Зінченка та голови Служби безпеки України Олександра Турчинова.

Що стосується майбутнього політичного життя країни, то соціологи кажуть, що сьогодні партіям, за які електорату доведеться голосувати під час наступних парламентських виборів 2006 року, довіряють близько 14% громадян. Потрапити до парламенту, подолавши 3% бар`єр поки що реально можуть лише Народний Союз «Наша Україна», Блок Юлії Тимошенко, Партія регіонів, Народна, Соціалістична та Комуністична партії. Що стосується питання політичної реформи, то за словами Миколи Слюсаревського, населення загалом ставиться до неї індиферентно:

«Про це свідчить те, що по суті до третини опитаних зросла частка громадян, які не можуть визначити свого ставлення до реформи. А частка тих, хто наполягає на проведенні реформи згідно з прийнятим Верховною Радою у грудні 2004-го року законом, ця частка респондентів істотно не змінилась і зараз становить лише близько 23%».

Соціологи відзначають, що не зважаючи на те, що робити прогнози на майбутнє вкрай складно, прийти голосувати на виборчі дільниці під час парламентських виборів 2006-го року збирається близько 80% опитаних. В той же час додають, що реально, ця цифра буде очевидно дещо меншою.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG