Спеціальні потреби

ПОРА про Меморандум і створення політичної коаліції


Громадянська партія ПОРА оголосила про створення демократичної коаліції, покликаної захистити принципи та цінності Майдану. Партія звернулась до всіх демократичних сил, проте поки що її лідери заперечують свій намір йти на парламентські вибори у блоці з Юлією Тимошенко.

Лідер ПОРИ і радник президента України Владислав Каськів, каже, що революція в Україні ще не закінчилась. Наступні парламентські вибори ще один шанс для країни – оновити владу.

Поки що ПОРУ дії нинішньої влади бентежать. Особливо непокоїть підписання Меморандуму між владою та опозицією. Владислав Каськів каже, що його організації не подобається, що фальсифікатори президентських виборів не будуть покарані. Якщо все, що відбувається, є компромісом з боку нинішньої влади, то ця позиція має бути відповідно озвучена:

«Коли розслідування про корупцію проводиться генеральним прокурором Піскуном, я не вірю в те, що ці розслідування можуть досягти успіху. Я не розумію логіки цього процесу! Я не розумію, чому досі такі люди як Ківалов, Медведчук знаходяться на свободі. Більше того, випускають Різака. Якщо це є результатом політичного компромісу, то це може бути так, але це має бути адекватно озвучено суспільству і супільство повинно робити з цього висновки. Якщо цей процес відбувається по факту і немає чіткої позиції влади, а також інших політичних сил щодо цього, то це незрозуміло».

Представники ПОРИ готові до створення політичної коаліції, проте про можливу співпрацю з блоком Юлії Тимошенко, про яку вона нещодавно розповідала журналістам, говорять неохоче. Владислав Каськів каже, що ПОРА готова до переговорів, але поки що не бачить гідних партнерів, які б дотримувались ідеалів ПОРИ:

«Будь-які політичні союзники ПОРИ мають відповідати тим принципам, які задекларувала ПОРА. Ми не відкидаємо можливості ведення переговорів, коаліції з різними політичними силами. Але ми не бачимо чіткої позиції, яка б відповідала принципам ПОРИ в жодних з можливих політичних союзників. Також нас цікавить питання, хто буде учасниками такого блоку, яке мають походження ці люди, але саме головне – це конкретна, конструктивна програма дій. Лише у цьому контексті ми будемо вести будь-які переговори».

Каськів додає, що люди, які робили революцію, сьогодні опинились поза політичним процесом. Сам він, не зважаючи на те, що досі лишається радником президента, стверджує, що ця посада є для нього не самоціллю, а інструментом, і якщо він побачить, що Віктор Ющенко не бере до уваги його пропозиції, то не залишиться у радниках. Поки що Каськів каже, що готує для президента проекти указів по кожному з пунктів антикризового плану, запропонованого ПОРОЮ ще у серпні цього року. Він також додає, що якщо влада не припинить політичні спекуляції і не почне формування чіткого плану дій для виходу з кризи, то ПОРА вдасться до використання політичних інструментів.

XS
SM
MD
LG