Спеціальні потреби

Свiтовий банк: в Українi бiзнесу потрiбнi реформи


Для розвитку бізнесу в Україні необхідні невідкладні реформи. Такий висновок звіту Групи Світового банку “Бізнес у 2006 році”. Звіт висвітлює стан реформ, що мають спростити ведення бізнесу у 155-ти країнах світу, включно з Україною.

2185 годин на рік. Стільки часу мусить згаяти український бізнесмен, аби виконати всі процедури зі сплати податків. За обтяжливістю податкової системи Україна займає передостаннє місце в світі – за нею лише Бразилія, де на сплату податків іде 2600 годин.

Звіт Групи Світового банку “Бізнес у 2006 році” охоплює 155 країн. І за більшістю показників, що описують простоту ведення бізнесу, Україна знаходиться у нижній тридцятці. Так, вартість отримання ліцензій в Україні одна з найвищих у Східній Європі. Щоб зареєструвати право власності, тут доведеться пройти 10 етапів і витратити 93 дні. 43 дні знадобиться, щоб розпочати бізнес – для порівняння, найкраще в Австралії – 2 дні, найгірше в Білорусі – 79 днів. А за індексом захисту прав інвесторів Україна опинилася серед останніх за списком десяти країн світу.

“Витрати коштів і ризики, пов”язані з веденням бізнесу в Україні, залишаються високими”, -- заявив, коментуючи звіт, директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бермінгем. За його словами, для поліпшення бізнес-клімату в Україні потрібно здійснити невідкладні реформи, про які – нагадує він – ішлося в інавгураційній промові президента Ющенка:

«Ми вважаємо, що повинна відбутися радикальна, негайна та всеохоплююча реформа регуляторного режиму, в якому діє бізнес. Потрібно спростити реєстрацію, переглянути систему ліцензування та порядок проведення перевірок. При цьому уряд має тверезо оцінювати власний прогрес. Не за кількістю папірців, яких вдалося позбутися, хоча і це важливо, а за тим, як почувається бізнесова громада, чи справді покращились умови для ведення бізнесу, чи ні. Це є основний показник», -- зазначив Пол Бермінгем.

У звіті Світового банку відзначається і певний поступ в Україні: в минулому році дещо скоротилися витрати на започаткування бізнесу, забезпечено також кращий доступ до кредитів. Позитивна динаміка порівняно з 2003 роком є. Однак потепління в українському бізнес-кліматі, наголошують експерти Світового банку, відбувається надто повільно.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG