Спеціальні потреби

Самiт ООН у Нью-Йорку


У Нью-Йорку триває триденний саміт Організації Об'єднаних Націй. Туди з'їхались лідери понад 160 держав світу, щоб вирішити низку наболілих світових проблем, включно з реформуванням самої організації. На 60-ту ювілейну сесію Генеральної Асамблеї ООН прибув і президент України Віктор Ющенко. Окрім роботи на сесії та переговорів із світовими лідерами, український президент зустрінеться з бізнесовими колами США, представниками української громади та отримає Філадельфійську медаль свободи, яка передбачає фінансову винагороду у сто тисяч доларів.

Цього року Організація Об'єднаних Націй відмічає шістдесятиріччя діяльності.

Генеральний секретар ООН Кофі Аннан у своєму виступi на сесiї закликав лідерів держав світу ухвалити документ, направлений на боротьбу з бідністю та проведення реформи ООН. Кофі Аннан розкритикував низку держав за небажання погодитись на норми щодо боротьби з тероризмом, нерозповсюдження ядерної зброї і контролю озброєнь.

На саміті також вже виступив президент США Джордж Буш. Висловлюючи подяку міжнародній спільноті за допомогу у подоланні наслідків урагану Катріна, керівник Білого дому відтак сам закликав до реформування ООН. Він заявив, що ця організація повинна стати вільною від корупції. Президент Буш додав, що найбільшій в світі міжнародній організації не вдасться завоювати поваги світу доти, доки «горезвісні порушники прав людини» залишатимуться членами Комісії з питань людських прав. Говорячи це, президент США однак не назвав жодної конкретної країни.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG