Спеціальні потреби

Україна готується до Дня Незалежності


Цього року рiчницю незалежностi відзначатимуть по-новому. Влада пообіцяла, що свято організують «з урахуванням нової ідеології» – без параду, зате з молитвою за Україну, а до святкувань залучать усіх громадян.

Чотирнадцятий день народження країни обіцяє бути несхожим на всі попередні. У пореволюційній Україні епіцентр торжеств переміститься на Майдан. Сюди опівдні прибуде президент, аби виголосити урочисте звернення до українського народу, і тут же на Майдані цілий день триватиме концерт, в якому, кажуть, виступить навіть майбутній зять українського прем`єра Юлії Тимошенко. Параду не буде – демонстрацію військової потуги замінить молитва за Україну, яка пролунає у Софіївському соборі за участю предстоятелів усіх церков. Не буде й традиційного офіціозу у палаці «Україна». Натомість столи накриють на території Софіївського заповідника. До речі, екс-президенти України Леонід Кравчук та Леонід Кучма, як повідомляється, також отримали запрошення на урочисте прийняття.

Як повідомили в Секретаріаті президента, витрати на святкування Дня незалежності будуть незначними – орієнтовно три з половиною мільйона гривень, тоді як минулого року лише на військовий парад пішло 9 мільйонів.

А тим часом лише половина громадян вважає Україну справді незалежною державою. Про це свідчать соціологічні опитування, проведені до 14-ї річниці незалежності Центром Разумкова. При цьому справді великим святом День незалежності вважає лише 20% опитаних. Для тридцяти відсотків це просто вихідний, а 40 відсотків назвали цей день рядовим офіційним святом. Відповідаючи на запитання «Як би ви проголосували, якби референдум про державну незалежність проходив сьогодні?», майже 60% респондентів заявили, що віддали б свій голос за незалежність.

Як ви ставитеся до Дня незалежності України? З таким запитанням у переддень свята ми звернулися до киян. Вiдповiдi ми почули такi:

- «Як до незалежності може ставитись людина, яка живе на Україні. Як це буде правильно сказати – положительно, о»!

- «Я не встигла ще так його відчути, але мені хочеться, щоб люди відчували, що це справжнє свято, як Великдень...».

- «Сказать що свято – ні. Таке вже свято... Але й не вихідний. Ну не такий простий вихідний, нє. Щось привикаєм, скоро привикнемо вже, до того, що він буде святом».

- «Я думаю, з року в рік будуть більше святкувати, однозначно... Знаєте, є таке поняття, традиція, так от, це свято вживається з року в рік. І про це говорять ті ж самі соціологічні опитування. Люди звикають, і при тому не забувайте, що народилось вже покоління, яке не пам`ятає, що таке Радянський Союз і дуже дивується, що це за червоний прапор...».

Цими днями на вулицях Києва з`явився новий лайт-бокс, на якому дівчина-символ України з Майдану Незалежності зображена... вагітною. Ось що думають кияни стосовно того, чим вагітна Україна:

- «Напевно, цей настрій, який був під час оранжевої революції, дай Бог, щоб народилася та Україна, ще новіша, ще краща, ще з добрішими людьми.

- «Ой, так хочеться! Але я зараз не бачу. Не бачу. Ну нема. Є трошки підвищення зарплат, але є й друге, підвищення таке ж чи ще більше».

- «Біллю, стражданнями. Вона зараз цим переповнена. Я дуже поважаю нову владу, її прагнення зробити на краще, але ж суттєвих змін -- ще до них дуже далеко. І найстрашніше те, що народ ще не усвідомлює своєї могутності і своєї необхідності в тому, щоб самому щось робити для цього».

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG