Спеціальні потреби

Українську владу звинувачують у недотриманні законів


В Україні знову звучать вимоги про відставку секретаря РНБО Петра Проршенка. Комітет „Право і свобода”, очолюваний депутатом Сівковичем, звинувачує президента у тому, що він порушив закон, не звільнивши Порошенка з посади через те, що він досі не здав депутатський мандат. Сам секретар РНБО нині перебуває у Німеччині на лікуванні.

Після низки публікацій у пресі про те, що стан здоров`я секретаря РНБО Порошенка різко погіршився і його госпіталізувано в однiй з німецьких клінік, його прес-служба заявила – Петро Порошенко справді лікується під Мюнхеном, однак вже незабаром повернеться в Україну і дасть відповіді на питання журналістів.

Тим часом таких питань щодня накопичується все більше. Політологи вже почали порівнювати нинішнього секретаря РНБО із главою адміністрації у попередного президента - Віктором Медведчуком. Журналіси та політики вголос кажуть про те, що Порошенко може бути причетний до низки приватизаційних скандалів, організації цукрової кризи та навіть до тиску на суддів.

Однак, чи не найконкретнішою претензією до нього залишається сумісництво. Порошенко досі сидить на двох кріслах – в РНБО та в парламенті.

Нині вступили у силу поправки до закону про „Статус депутата”, згідно з якими президент та уряд мають підписати укази про звільнення, а потім сумісник автоматично позбавляється посади в орагнах влади. Втім у випадку з Порошенком цього не сталося.

Відтак комiтет „Право і свобода” вирішив звернутися до суду зі скаргою на дії президента, який не звільнив Порошенка. Насправді депутатів сумісників залишається декілька, однак очолюваний Сівковичем комітет до суду подав лише справу щодо Порошенка.

Адвокат Сергій Петрушенко каже, що в Україні вже за звичку, коли ті, хто пишуть закони, їх найбільше порушують і називає таку ситуацію не нормальною.

Поведiнку нової влади у сфері дотримання законодавства Володимир Сівкович називає правовим безкультур`ям і каже, що більшість кадрових призначень відбувалися з порушеннями норм.
Така ситуація знижує рейтинг влади – каже депутат. Втім подібні вибіркові судові позови деякі оглядачі схильні трактувати також як політичну стратегію проти кокнретних владних політиків.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG