Спеціальні потреби

Зварич обіцяє виплатити гроші інвесторам „Криворіжсталі”


Міністерство юстиції України обіцяє якомога швидше виплатити гроші інвесторам тих підприємств, які виставлятимуть на повторний конкурс. Про це повідомив керівник відомства Роман Зварич.

Міністерство юстиції здійснює юридичний супровід деяких справ, що стосуються реприватизації підприємств. Про це повідомив керівник відомства Роман Зварич. Мова, зокрема, йде про „Криворіжсталь” та Нікопольський феросплавний завод. За словами Зварича, він наполягатиме на тому, щоб конкурси з повторної приватизації відбулись у чітко визначені терміни для того, щоб якомога швидше повернути вкладені кошти попереднім інвесторам:

«Якщо виходити з того, що попередній інвестор вложив гроші у відповідний об’єкт, а тепер цей об’єкт у нього держава забирає, відповідно до судового рішення, яким є тоді обов’язок держави у даному випадку? Обов’язок держави є повернути ці кошти попередньому інвестору якомога швидше, відповідно до термінів, визначених чинним законодавством. Я виходжу з того, що це є абсолютно обов’язкова диспозиція, яка закладена у чинному законодавстві».

Міністр юстиції наголошує, що одним з основних порушень, яке було допущено під час приватизації „Криворіжсталі”, було недотримання термінів проведення конкурсу. На думку Зварича, порушення процедури приватизації об’єкта є серйознішим порушенням, ніж придбання його за низьку ціну.

Що стосується реприватизації Нікопольського феросплавного, то тут, за словами керівника Мін`юсту, позиції уряду є набагато сильнішими. Він висловив впевненість, що на рівні вищої інстанції позиція Кабінету міністрiв буде переможною.

Крім проблем з реприватизацією Міністерство юстиції вирішило зайнятись написанням закону про опозицію. Зварич обіцяє, що вже у вересні-жовтні цей закон можна буде передати до парламенту:

«Ми виходимо з того, що поки не буде окремого нормативно-правового акту, який забезпечить за опозицією її права, який дасть їй конкретні права дійсно працювати як організована опозиція. Для прикладу: можливості позачергового виступу по окремих питаннях у сесійній залі Верховної Ради; можливості керувати ключовими комітетами у нашому парламенті і таке подібне. Поки ми не будемо мати відповідного закону, який буде регламентувати ці речі, то звичайно говорити про опозицію, як організаційне явище, у нашому парламенті буде практично неможливо».

Зварич каже, що у Мін`юсту вже є свої напрацювання у цьому напрямку. Особисто він, за часів свого перебування в опозиції, подав на розгляд парламенту відповідний законопроект, однак, на думку Зварича, навряд, чи він зараз отримав би схвалення новоутвореної опозиції.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG