Спеціальні потреби

В Україні обіцяють радикальну реформу ДАІ


В Україні радикальні і неочікувані зміни у структурі силових відомств. Президент Ющенко пообіцяв вже у вівторок підпсиати указ про ліквідацію Державної автоінспекції, а міністр Луценко твердить, що має на меті створити дорожну міліцію європейського зразка.

Сьогодні, коли під стінами МВС очікували на найбагатшу людину країни Рiната Ахметова, якого запросили для дачі показів, у цьому міністерстві відбувалася розширена колегія за участі президента України. Вiктор Ющенко досить емоційно слухав доповіді міліцейських начальників, декому з них відразу порадив писати рапорт про відставку, мовляв, міліція працює вкрай погано і залишається глибоко криміналізованою структурою. Ющенко про міліціонерів говорив народною мовою – мовляв, саме вони „кришують” злочинців і беруть хабарі.

Найбільш незадоволений президент роботою Державтоінспекції, цю структуру він пообіцяв ліквідувати вже завтра. Свого часу таким же шляхом пішов і президент Грузії Саакашвілі. Тепер в тій країні водії їздять без жодного нагляду. В Україні про настільки радикальну реформу не кажуть; міністр Луценко обіцяє створити дорожню міліцію, яка виїжджатиме на місця ДТП, регулюватиме рух і патрулюватиме дороги незвичними способами.

За словами Луценка, українські дороги у частині забезпечення правил руху модернізують. Більше мільйона гривень вже витратили на те, аби обладнати дороги автоматичними радарами, які самостійно фіксуватимуть перевищення щвидкості:

"Я оцінюю рішення президента дуже позитивно. Без кардинальної ломки змінити цю систему було неможливо", - сказав Луценко

Єдине, з чим міністр не погодивсся з президентом, це з ліквідацією спецномерів для міліції. Ющенко дуже різко висловився проти будь-яких спецномерів, і сказав, що хотів би звичайний номер і для себе, інакше спокуса з`явиться в усіх інших. На його думку, міліцейські машини мають достатньо способів для їх ідентифікації.

Спробував пом`якшити радикально налаштованого презиеднта i держсекретар Зінченко. Він каже, що мова тепер може йти про спецномери лише для трьох людей в країні – президента, прем`єра і спікера. Всі інші, сказав вiн, про будь-які привілеї через номерні знаки можуть забути.

XS
SM
MD
LG