Спеціальні потреби

Брюс Джексон: Україна лише починає рух до демократії


Американська навколополітична еліта сьогодні розглядає Україну як стартовий майданчик для розширення зони демократії на схід. У зв'язку з цим сьогодні до Києва прибув американський аналітик, президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон. Він входить до групи неоконсерваторів і близький до теперішньої адміністрації Білого Дому, зокрема віце-президента Ричарда Чейні. Перед від'їздом Брюс Джексон побував у студії Голосу Америки, де серед іншого заявив, що нинiшнiй український уряд, замiнивши автократію, нині лише розпочинає рух до демократiї.

Американський аналітик, президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон вважає, що Україна зараз знаходиться лише на першій стадії демократичних реформ:

«Україна лише починає свій перший рік. Якщо піти назад до попереднього режиму, це не була демократія, це був швидше клан або автократія, яка не мала характеристик європейської демократії».

На думку Джексона, негативні настрої європейців щодо розширення Європейського Союзу, продемонстровані під час референдумів у Франції та Нідерландах, не вплинуть на рішення про входження України у цю структуру:

«Теперішній сезон у Європі не впливає на ситуацію. Україна отримала сильні сигнали від НАТО. Діалог стосовно членства буде інтенсифікований. НАТО справді має відкриті двері для України і заява на вступ у НАТО буде розглянута з серйозністю. Говорячи про дискусії у Брюсселі, то на них Європейський Союз визнає Україну як кандидата. Обговореннями лише визначається час, коли про це можна буде оголосити привселюдно і немає жодної практичної причини робити це зараз. Що Україна повинна зробити, то це продемонструвати нам певні економічні наслідки демократії, відновити довіру бізнесу, залучити прямі західні інвестиції для своєї відбудови. Європейці також хотіли б неоднократно бачити успішні вибори. Бо залишається неясним, що саме може трапитись на майбутніх виборах у березні».

Помаранчева революція, за словами Джексона, зробила Україну світовою зіркою, від якої очікують швидких і ефективних змін:

«Як аналітик, я можу сказати, що очікування ніколи не справджуються. Були очікування, що завтра зранку вони побудують Рим, але вони були нереалістичні і недуже здорові для України. Тому тепер усе стає на свої місця, телекамери та репортери CNN нарешті повернулись додому і Україна може перейти до важкої роботи, впроваджуючи необхідні реформи. Якщо ж були якісь розчарування, то інколи в Україні занадто люблять політику і навіть всередині адміністрації багато випадків внутрішньої боротьби, ворожнечі, що в принципі здорово, але якщо цього забагато, то це не здорово. Я думаю, президент Ющенко вдається до правильних кроків, припиняючи це і показуючи, що вони працюють у команді. І я думаю, командна робота уряду та адміністрації - це те що необхідне, і зрештою, хтось повинен відставити свої персональні амбіції на бік заради блага України і її майбутнього», -- зазначив американський аналітик, президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG