Спеціальні потреби

Американськi бiзнесмени шукають проекти в Українi


Американські підприємці шукають вихід на український ринок. Сьогодні Україну відвідали декілька делегацій бізнесменів із Сполучених Штатів, які пропонують співпрацю у ядерній енергетиці, видобуванні корисних копалин та будівництві.

У середу американська компанія Westinghouse презентувала в Україні новий тип атомного реактора. За повідомленнням прес-служби НАК «Енергоатом», нова установка оснащена пасивною системою безпеки. Крім того новий реактор відрізняє скорочений графік проектування та будівництва. Термін його експлуатації – шістдесят років. Спорудження реактора, за розрахунками фахівців, займатиме лише п’ять років. Цей проект Westighouse активно просуває у США, країнах Європи та Китаї. Не виключено, що реактори такого типу з`являться і в Україні. На одній з українських АЕС зараз проходить випробування американське ядерне паливо. Українські енергетики вивчають можливість його використання замість російського.

Тим часом ціла група американських бізнесменів прибула до Криму. Базована у Техасі компанія «Самсон інтернешнл» вивчає можливість вкласти гроші у розвідку та видобування палива на чорноморському шельфі. В разі підписання відповідного протоколу, вже наступного місяця українські та американські фахівці можуть почати обговорення умов співпраці, зазначає прес-служба державної компанії «Чорноморнафтогаз».

У четвер до Криму також прибув молодший брат американського президента Джорджа Буша – Нiл. Він очолює делегацію американської компанії “Ignite! Learning System”. Під час його зустрічі з головою уряду автономії обговорювалися можливості інвестицій в нерухомість, реконструкції портів та транспортних магістралей півострова.

А напередодні Київ відвідав американський медіамагнат Руперт Мердок. Президент «News Corporation» обговорив переспективи інвестування в Україні із Віктором Ющенком. І хоча про будь-які результати візиту в Україну впливового бізнесмена не відомо, оглядачі зауважують, що саме зараз у пресі з'являються повідомлення про можливість зміни власників двох провідних телеканалів – «Один плюс один» та «Інтер».

XS
SM
MD
LG