Спеціальні потреби

Україна шукає iнвесторiв


На тлі уповільнення економічного зростання українське керівництво намагається привабити в країну іноземних інвесторів. Цього тижня у Києві заплановано представницький економічних форум, в якому візмуть участь сотні представників українського та іноземного бізнесу. Вони спільно шукатимуть шляхів покращення в Україні інвестиційного клімату.

Ідею провести в Україні економічний форм президент Ющенко висловив п`ять місяців тому в швейцарському місті Давос. Там щороку проходять зустрічі світової ділової і політичної еліти. Саме тому київську зустріч вже охрестили “міні-Давосом”.

Підтвердили свою участь у форумі 4 президенти. Щоправда серед них немає лідерів країн “Великої сімки”. До Києва приїдуть лідери Польщі, Литви, Естонії та Грузії. Тривають переговори із президентами Молдови та Азербайджану. Володимир Путін відмовився від запрошення, пославшись на щільність графіку роботи.

Форум матиме два завдання, кажуть його організатори. По-перше, підтримати команду Ющенка в перший рік його правління. По-друге, познайомити бізнесменів із можливостями, які відкриває Україна, говорить заступник міністра економіки Володимир Ігнащенко:

«Фактично з цього форуму ми сподіваємося почати системний маркетинг країни. Ця робота ніколи не проводилася у нас на якійсь регулярній основі. І, давайте, будемо відвертими – імідж України за кордоном насправді гірше, ніж ситуація в Україні. І це наша хвороба протягом багатьох останніх років».

Багато, і українських, і закордонних експертів кажуть, що Україна не раціонально використала можливість для залучення інвесторів у перші півроку президентства Ющенка. Більшість із них ще досі в очікуванні, говорить керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський. Його експертний центр провів напередодні форуму власне досідження привабливості інвестиційного клімату в Україні. Бураковський вважає, що багато перешкод для ведення бізнесу поки що не зняті i що з`явилися нові:

«Українська законодава система є слабкопередбачуваною. І за великим рахунком дуже вразливою до різних політичних чинників. Тому наша порада була дуже проста – не треба поспішати змінювати закони, навіть на краще. Як правило успіху добиваються ті країни, у яких є гарна кредитна історія. Можуть бути високі ставки податків, але якщо вони стабільні – це створює зацікавлення інвесторів».

Власне дослідження провели й фахівці Всесвітнього економічного форуму. Воно показало, що за результатами минулого року за рівнем привабливості Україна посідала 84 місце в світі. Директор європейського напрямку організації Фелікс Говалд каже, що багато українців очікували швидких змін з приходом нової влади. Він закликає не розчаровуватися відсутністю миттєвого результату:

[переклад з англiiйської] «Я би сказав, що ключовим в цьому сенсі є час. Ніхто не сподівався, що ціла система зміниться за шість місяців або навіть один рік. Дуже багато проблем – і не тільки пов`язаних із необхідністю ухвалити нові закони, або економічні рішення. Це потребує зміни психології людей. І на те, щоб досягти поставленої мети, знадобляться роки. Ми сподіваємося, що наш круглий стіл буде особливим і прагматичним кроком у цьому напрямку».

Результати досліджень будуть розповсюджені серед учасників конференції. Від них в свою чергу чекають рекомедацій, порад – як прокращити інвестиційний клімат. Зрештою і самих інвестицій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG