Спеціальні потреби

Спiвробiтництво мiж Україною та НАТО посилюється


У Брюсселі завершилося засідання комісії Україна-НАТО. Керівництво блоку та українського оборонного відомства переглядають плани співробітництва на цей рік. Україна запропонувала низку можливостей для співпраці. З новими ініціативами двостороннього співробітництва виступило й керівництво альянсу.

Збройні сили України реформуються і найближчим часом будуть відповідати стандартам Північно-атлантичного альянсу. Про це заявив керівник оборонного відомства країни Анаталiй Гриценко. Цю думку міністр висловив під час дводенного засідання комісії Україна-НАТО, яке завершилося у Брюсселі:

[переклад з англiйської] «Ми можемо набути членства в НАТО теоретично за два три роки. Це якщо зважати лише на готовність у військовій сфері. Але в плані дій військовий аспект займає лише 20 відсотків. Решта 80 – це боротьба із корупцією, демократчні вибори, дотримання громадянських прав. Тому швидкість, з якою ми рухатимося до членства в НАТО залежитиме тільки від нас, від українців».

Обговорили сторони питання двосторонньої співпраці. Українське керівництво погодилося продовжити місію своїх миротворців у Косово. Крім того Анатолій Гриценко виступив з ініціативами підтримки миротворчих операцій НАТО в Афганістані та Іраку. Мова йде про надання транспортних коридорів, постачання озброєнь та навчання місцевих військових фахівців. Поза тим міністр запропонував членам альянсу використовувати українську транспортну авіацію для перевезень вантажів у Судан.

Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер схвально відгукнвся про програму реформування української оборонної сфери, розраховану до 2011 року. Він зазначив, що альянс допомогатиме Україні в цьому. Декілька важливих проектів, зокрема із знищення залишків легкого озброєння, заплановано на цей рік, сказав вiн:

«Цей проект має розпочатися незабаром. Знищення зброї почнеться вже до кінця літа. Антитерористичні навчання, які передбачають відпрацювання сценарію застосування терористами хімічної зброї в рамках програми партнерства відбудуться в Україні в жовтні. У нас немає сумнівів, жодних сумнівів, що наша співпраця з Україною дає позитивні результати і прогресує».

Наступна зустріч міністрів Комісії Україна-НАТО відбудеться в жовтні у столиці Литви.

XS
SM
MD
LG