Спеціальні потреби

США i Україна тiснiше спiвпрацюватимуть в енергетицi


Український уряд пропонує компаніям із Сполучених Штатів взяти участь у модернізації української енергетики. Такі можливості обговорювалися під час візиту міністра енергетики США до Києва. Сторони вже домовилися про співпрацю у забезпеченні України ядерним паливом та підвищення безпеки зберігання радіоактивних відходів.

Співпраця між Україною та Сполученими Штатами в енергетиці може вийти на вищій рівень. Принаймні про це заявляють урядовці двох країн. Можливості для втілення спільних проектів обговорювалися під час дводенного візиту до Києва міністра енергетики США Семюела Бодмена.

Україна в першу чергу зацікавлена у диверсифікації постачань енергоресурсів і розраховує в цьому на допомогу Сполучених Штатів. Про це під час переговорів заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко. Українські атомні станції незабаром отримають ядерне паливо від американської компанії Вестінгхауз. У червні експериментальну партію почнуть використовувати на Південно-українській АЕС. Зараз атомні станції в Україні працююють виключно на російській сировині.

Україна має достатні уранові ресурси і зацікавлена у пошуках партнерів-інвесторів, каже Юлія Тимошенко. Уряд запропонував американській стороні взяти участь у розробці уранових родовищ та реконструкції застарілих теплоелектроцентралей.

Сполучені Штати також сприятимуть підвищенню безпеки збрерігання радіоактивних відходів українських атомних станцій. Відповідну угоду урядовці двох країн підписали у четвер. Згідно з документом, американські фахівці працюватимуть спільно з українськими колегами над вдосконаленням систем безпеки на шістьох українських ядерних об`єктах. Сторони назвали угоду важливим кроком для запобігання розповсюдження ядерних матеріалів та їх потрапляння до рук терористів.

Українські урядовці також запропонували Сполученим Штатам взяти участь у розвідці та видобуванні нафти та газу.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG