Спеціальні потреби

Розшукується Бакай


Інтерпол спростовує, що екс-керівник Державного управління справами Ігор Бакай має російське громадянство. Нагадаємо, українські правоохоронці розшукують Бакая за підозрою у скоєнні низки злочинів.

Раніше із Інтерполем в українських політичних колах асоціювалось ім’я одного з опозиційних лідерів - Юлії Тимошенко. Свого часу саме через цю організацію її було оголошено у міжнародний розшук. Тепер, коли Інтерпол офіційно повідомив, що даних на Юлію Володимирівну у його базі немає, Україна вирішила пошукати за його допомогою двох своїх колишніх високопосадовців: екс-керівника Державного управління справами Ігоря Бакая та екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня. За неофіційними даними, обидва екс-чиновники перебувають на території Росії. Довший час ходили чутки про наявність в Ігоря Бакая російського громадянства. Проте 11 травня міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що Бакай має українське громадянство і виключив, що екс-керівник Держуправління справами може мати 2 паспорти - російський та український. Луценко підтвердив, що Бакая бачили в Росії і відзначив, що, при бажанні, російські правоохоронці зможуть допомогти своїм колегам з України.

Інформацію про відсутність у Бакая російського громадянства підтвердив сьогодні і виконуючий обов’язки начальника українського відділення Інтерполу Кирило Куликов. За його словами, у російської імміграційної служби немає даних про громадянство Бакая, а це означає, що він є громадянином України.

Куликов підтвердив, що Бакай оголошений в міжнародний розшук і що в Інтерполі на нього "виставлена червона картка". Це означає, що всі країни, які входять до Інтерполу, мають розшукувати його як пiдозрюваного злочинця. За словами Куликова, є інформація, що колишній керівник Державного управління справами може перебувати у Росії, але Інтерпол не займається оперативною роботою, тобто встановленням місцезнаходження осіб, які оголошені в міжнародний розшук. Він зазначив, що якщо Бакай може перебувати у Росії, то її правоохоронні органи мають це встановлювати, а потім якщо виявиться, що розшукувана людина перебуває на території цієї країни, мають затримати для подальшої екстрадиції.

Нагадаю, МВС України оголосило Бакая у міжнародний розшук після того, як проти нього були порушені кримінальні справи за зловживання службовим становищем та перевищення службових повноважень. Головне контрольно-ревізійне управління виявило під час перевірок, що у лютому-квітні 2005 року Державне управління справами незаконно витратило понад 800 мільйонів гривень. Бакая викликали у прокуратуру для надання пояснень, але оскільки він не з’явився, то всі дані стосовно нього були виставлені в базу даних Інтерполу.

Українські правоохоронці тим часом запевняють, що з допомогою російських колег, чи без неї, але рано чи пізно усіх високопосадовців, які порушили законодавство і зараз перебувають за межами України, буде затримано.

XS
SM
MD
LG