Спеціальні потреби

Нова українська опозицiя протестує


Українська опозиція сьогодні в Києві проводила акції протесту проти дій нової влади. Опозиціонери з числа Партії регіонів та СДПУ(о) влаштовували мітинги під Верховною Радою, Секретаріатом президента та Палацом спорту, де відбувається конкурс Євробачення.

„Репресіям – ні, демократії - так” – під такими гаслами нова українська опозиція проводить першу акцію протесту. Своїх прихильників привели СДПУ(о) та партія Регіонів, її лідер – Віктор Янукович -- крокував в опозиційній колоні разом із депутатми з цих фракцій. Кількатисячний мітинг зустрів його вигуками та обіймами. Янукович, який тепер рідко з`являється на публіці, заявив своїм прихильникам, що вражений розмахом політичних репресій в Україні. А есдек Нестор Шуфрич сказав, що каральні акції відбуваются по всій країні:

«Ми ставимо під сумнів бажання нової влади будувати демократичну та вільну державу, в якій панує верховенство права. Причина до цього є ті ганебні події, які з небаченим розмахом відубваються по всій країні – людей масово звільняють з роботи, забирають майно, притягують до кримінальної відповідальності».

Від Верховної Ради демонстранти рушили до Генеральної прокуратури та Міністретства внутрішніх справ. Опозиціонери вручили керiвникам цих вiдомств - Святославу Піскуну та Юрію Луценку - звернення з вимогами припинити тиск і арешти, а також відупстити Колесникова та Різака з під варти. Звернення передавли народні депутати з опозиційних фракцій.

Далі мітингувальники рушили до Секретаріату Президента, а потім до палацу спорту, де сьогодні має відбутися півфінал Євробачення-2005.

Саме ця подія була однією з головних мотивів до проведення акції протесту саме зараз, коли у Києві з`їхалося багато європейців та єврочиновників.

Опозиціонери до цього підготувалися – вони надрукували чимало листівок англійською, в яких просять вплинути на владу, аби та не порушувала права людини.

Пікетувлаьники мають намір бути біля палацу спорту у той час, коли там відбуватиметься конкурс.

Ну а депутати із числа опозиції показуватимуть європейцям, що політична криза в Україні не минула – вони сьогодні заблокували роботу парламенту і обіцяють це зробити далі, якщо керівники силових відомвств не згодяться змiнити запобіжний захід до своїх соратників.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG