Спеціальні потреби

Загроза блокування роботи Верховної Ради


Роботу українського парламенту знову блокуватимуть - про це заявили об`єднані соціал-демократи. Вони звинувачують нову владу у політичних репресіях. Це питання стало предметом обговорення керівників парламенту з урядом та генпрокурором, однак основна тема зустрічі – врегулювання бензинової кризи.

Ситуація нафтопродуктів змусила керівників парламенту та уряду спільно шукати вихід із кризи. Для цього урядовці з депутатами зібралися на відкрите засідання. Уряд переконує депутатів прямо завтра, у вівторок, схвалити запропоновані Кабміном пропозиції щодо зменшення ввізного мита на нафтопродукти, аби здешевити їх. Ріст цін на бензин, каже голова Верховної Ради Володимир Литвин, однозначно призведе до зростання цін на інші товари, а це загрожує всій економіці країни. Тому вирішення проблеми потребує зусилля всіх гілок влади, вважає вiн:

«Нам потрібно відреагувати на цю ситуацію, бо незалежно від того, як будуть розвиватися процеси, ми всі несемо відповідальності. Це проблема загалом влади. Думаю, 3,20 – це ще не межа, вийдемо на 3,70 – я читав прогнози експертів. Я також розмовляв з одним нафтотрейдером. І він розповів, як вони виходять із ситуації, що вони дають бензин на ту ціну, яка була, а на різницю доливають воду. А в результаті знову ж страждають люди».

Втім завадити розгляду питання може нова парламентська опозиція, яка звинувачує владу у політичних репресіях. Якщо раніше головною причиною для блокування роботи був арешт регіонала Колесникова, то тепер – це арешт іншого колишнього можновладця - соціал-демократа Івана Різака. Екс-губернатора Закрапаття Різака затримали у п`ятницю; зараз він перебуває у лікарні під посиленою охороною міліції. Його підозрюють у доведенні до самогубства ректора Ужгородського університету Володимира Сливки.

Аби не загострювати ситуацію в парламенті, спікер Литвин просить генпрокурора про зміну запобіжного заходу:

«Я не виключаю, що буде блокування трибуни. Є рішення погоджувальної ради; я звернуся до генерального прокурора про зміну запобіжного заходу. Крім того, ми прийняли рішення запросити на зустріч погоджувальної ради з урядом і генкупророра. Я думаю, ми там зможемо вирішити всі питання, щоб не доводити ситуацію у залі до протистояння».

У разі, якщо політики не знайдуть компромісу, у Верховній Раді можуть зірвати як розгляд ініціатив щодо врегулювання кризи на енергоринку, так і день уряду про вступ до Світової організації торгівлі, запланований на вівторок.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG