Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США схвалив додаткову допомогу Українi

Вашингтон – 12 травня. 60 мільйонів доларів. Саме таку суму погодились виділити американські законодавці на прохання Білого дому як додаткову допомогу Україні на 2005 рік. На які потреби підуть ці кошти, нам розповів радник Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі при Конгресі США – американський українець Орест Дейчаківський.

Розшифровка розмови Мирослави Гонгадзе з Орестом Дейчакiвським:

МГ: Як відбувається надання цієї допомоги? Я знаю, що вже тринадцятий рік Україна отримує ці фінанси, згідно з Актом підтримки демократії. Декілька років тому було багато розмов про те, що ця допомога зменшується, і в принципі ця тенденція продовжувалась. Зараз Україна ніби отримала додаткові фінанси. Чи можете пояснити цей процес.

ОД: Україна отримала додаткові фінанси цього року після помаранчевої революції. [Мета] цього була допомагати Україні консолідувати демократію і ринкову економіку. Ця допомога, яку затвердив Сенат, це відносно мала частина величезного законопроекту. 60 мільйонів пішло Українi.

МГ: Якщо додати до вже існуючої фінансової допомоги ці 60 мільйонів, то практично Україна 2005 року отримає 140 мільйонів доларів від Сполучених Штатів. Куди підуть ці кошти?

ОД: Якщо взяти з інших рахунків то буде більше, я б сказав, що між 170 і 180 мільйонів. Але з цього рахунку, що є головним, буде приблизно 140. [Куди] це буде йти? Головне, я б сказав, з тих 60-и мільйонів менш-більш третина - а це все ще може змінитися – буде йти на заходи проти корупції. І це також буде включати реформи щодо судівництва і правоохоронних органів і т.д., але головне, боротьба проти корупції. Також фонди будуть сприяти економічним реформам, фінансовим, незалежним медіа, громадським організаціям. Також будуть виділені фонди, щоб допомогти подолати чорнобильські проблеми, а також на боротьбу проти СНІДу і туберкульозу. Фонди будуть використані для програм американської допомоги, які вже існують, але також і для нових програм.

Всі новини дня

США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Президент Джо Байден тисне руку президенту України Володимиру Зеленському у східній кімнаті Білого дому, четвер, 21 вересня 2023 року. Вашингтон. (AP Photo/Evan Vucci)

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.

Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.

Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.

«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.

Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.

«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.

Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.

«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.

У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео

"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.

Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео

Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео

Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео

Зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена у Білому домі – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

Президент Джо Байден приймає в Білому домі президента Володимира Зеленського 21 вересня. Це вже шоста їхня особиста зустріч та третій візит українського очільника до головної резиденції президента США.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG