Спеціальні потреби

Україна оскаржить рiшення Мiнського суду


Київ - 4 травня. Україна має намір оскаржити рішення Mінського суду, який відмовився звільнити п'ятьох українців. Нагадаємо, їх було заарештовано 26 квітня під час акції протесту білоруської опозиції.

Справа арешту п`ятьох українців ставить під загрозу українсько-білоруські відносини. Минулого тижня українське МЗС вже надіслало три ноти білоруському посольству, а тепер має намір оскаржити рішення Мінського суду, який засудив затриманих громадян України до адміністративного арешту. У коментарі, поширеному українським зовнішньополітичним відомством, йдеться, що 3 травня Мінський міський суд відмовив у задоволенні поданих скарг про звільнення з-під арешту п'яти громадян України.

Посольство України в Республіці Білорусь зараз перебуває у контакті з адвокатами Мінської міської колегії та Міжнародної асоціації прав людини і опрацьовує можливість оскарження постанов білоруських органів правосуддя щодо українських громадян до Верховного Суду Республіки Білорусь.

Українська сторона наголошує, що розчарована небажанням білоруської сторони піти назустріч клопотанням затриманих громадян України та їх родичів, а також неодноразовим зверненням Міністерства закордонних справ України щодо зміни міри адміністративної відповідальності з метою її пом'якшення та звільнення громадян України з-під арешту, враховуючи, зокрема, порушення білоруськими властями норм міжнародного права при затриманні українських громадян та стан їх здоров'я.

Відмови білоруської сторони викликали обурення української влади. Ще 1 травня міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що п`ятьох українців не звільняють з-під арешту тільки через „особливе” ставлення Білорусі до України, адже 14-ох затриманих росіян було звільнено ще 30 квітня.

Проте білоруська сторона такі закиди спростовує і наголошує, що росіян було звільнено тому, що Росія відразу визнала дії своїх громадян неправомірними і звернулась безпосередньо до прокурора з проханням пом’якшити вирок. Посол Білорусі в Україні Валентин Велічко в інтерв’ю П`ятому каналу висловив сподівання, що конфлікт із затриманням українських громадян не вплине на подальші стосунки між Києвом та Мінськом.

Своє ставлення до конфлікту вже висловив і президент України Віктор Ющенко. Він, зокрема, пообіцяв обговорити питання арешту українських громадян з президентом Білорусі Олександром Лукашенком 8 травня під час зустрічі у Москві. В інтерв’ю журналістам Ющенко заявив, що з одної сторони він не хотів би, щоб цей конфлікт негативно позначився на українсько-білоруських стосунках, з іншої - він виступає проти політики подвійних стандартів, які Білорусь застосовує до громадян України.

У Києві тим часом розпочинається масове пікетування білоруського посольства. До акції протесту приєднуються як кияни, так і мешканці західних областей України. Як повідомила Аліна Шпак заступник голови "Національного альянсу", членів якого заарештовано у Мінську, організація вже розпочала відлік годин, які українцям залишилося відбути за гратами. Першого з п’ятьох затриманих мають звільнити у четвер, останнього – через тиждень.

XS
SM
MD
LG