Спеціальні потреби

Американський конгресмен про Росію i Україну


Вашингтон – 5 травня. У Конгресі Сполучених Штатів з'явився законопроект, який закликає до виключення Росії з членів Великої вісімки, доки ситуація в цій державі не відповідатиме міжнародним стандартам демократії. Про це та про його бачення ситуацiї в Українi ми розмовляли з одним iз авторів законопроекту - конгресменом від штату Каліфорнія Крістофером Коксом.

Проект закону про позбавлення Росії членства у Великій вісімці конгресмен Кокс разом зі своїм колегою Томасом Лантосом представив на сходах Капітолію. Як говорять самі законодавцi, піти на таку ініціативу їх примусила дедалі гірша ситуація в Росії. Крiстофер Кокс:

«Замість того аби крокувати у напрямку свободи, децентралізації влади, свободи слова та справжньої демократії, за правління президента Путіна влада централізується, зменшилась свобода преси, уряд країни контролює загальнонаціональне телебачення. Одночасно, там діє ілюзорна демократія, яку сам президент назвав керованою демократією, що на мою думку є антагонізмом. Поки Росія не створить справжньої демократії, для чого вона має потенціал, вона не вписується до Великої сімки, яку тимчасово називають Великою вісімкою».

Тим часом події в Україні, зазначив конгресмен Кокс, викликають оптимізм у Конгресі США. Він впевнений, що запропоновані днями 60 мільйонів доларiв додаткової допомоги Україні будуть схвалені обома палатами законодавчого органу:

«Я думаю, підтримка української демократії зараз надзвичайно висока. Ми дуже вражені мужністю лідерів України. Америка активно підтримує процеси, які ми бачимо в Україні. Неможливо, аби вибори завжди вигравали люди, яких ми підтримуємо, ми навіть не знаємо достатньо про місцеві проблеми аби когось обирати. Однак, що ми можемо визначити, так це те, чи відбувається в країні чесний процес, чи існує прозора система, реальна демократія. Коли ми бачимо це, ми повинні підтримувати такі процеси і гучно їм аплодувати».

До речі, конгресмен Кокс написав президенту Росії Володимиру Путіну листа, в якому відгукнувся на заяву російського лідера, що розпад Радянського Союзу став великою трагедією для народу Росії. У листі Кокс зазначив, що не розпад, а створення СРСР було найбільшою трагедію для Росії, її сусідів та світу загалом. Американський законодавець висловив стурбованість популяризацією Сталіна у Росії і поставив запитання – чи не пiдбути вiдповiднi пiдсумки з уроків минулого століття.

  • 16x9 Image

    Зореслав Байдюк

    Зайнявся журналістикою у вісім років, коли почав друкувати домашню газету "Україна", в який висміював рідних. Оскільки не всім це подобалося, початкову видавничу діяльність довелося припинити після другого номеру. Потім була газета класу, в якій критикував однокласників, що теж було далеко не всім до вподоби.

    Професійно зайнявся телевізійною журналістикою у 19 років, ще навчаючись на другому курсі інституту журналістики.  До того, як у 2000-му році приєднався до "Голосу Америки", працював у теле-, радіо- та друкованих ЗМІ, як в Україні, так і у США.  На "Голосі Америки" працював радіорепортером, продюсером, редактором та ведучим. З розширенням телебачення, у 2004 році повернувся до улюбленої справи – телевізійної журналістики. З відеокамерою об’їздив практично всі великі поселення українців у США. Висвітлював генеральні асамблеї ООН, саміти НАТО, з’їзди демократичної партії США. Коли "Голос Америки" запустив проект «Час-Тайм», був постійним ведучим програми.  Сьогодні ведучий тижневика «Вікно в Америку», першої телевізійної програми усього "Голосу Америки".

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG