Спеціальні потреби

Новий законопроект Сенату США передбачає стратегічну підтримку України а також $300 млн щорічної оборонної допомоги. Детально


30 липня група американських сенаторів як від Республіканської, так і від Демократичної партії подала законопроект, що закріплює стратегію підтримки оборони України та реформ.

Законопроект містить такі основні положення.

  • Державний департамент прозвітує про плани підтримки України на наступні п‘ять років.
  • Держдеп докладе зусиль до формування спільної з європейськими союзниками робочої групи з питань України.
  • Влада США призначить посланника з особливих доручень, який би був контактною особою для мирних переговорів у Нормандському форматі і підтримки діалогу з країнами Чорноморського регіону.
  • Надається право на виділення до 300 мільйонів доларів щорічної оборонної допомоги, включаючи летальну допомогу, якщо буде засвідчено виконання умов її отримання.
  • Міністерство оборони США та Держдеп нададуть звіт про боєздатність українських збройних сил, та рекомендації щодо безпекової допомоги США Україні.
  • Передбачається прискорена передача надлишкових оборонних матеріалів Україні.
  • Надається право на виділення 4 мільйонів доларів щорічно на проведення навчань військовослужбовців.

Співавтори проекту «Закону про партнерство з Україною в сфері безпеки» відзначили його стратегічну важливість.

«Зневага Російської Федерації до міжнародного права та зобов‘язань найбільш чітко виявилась в незаконному захопленні Криму в 2014 році і шести роках прихованої військової підтримки сепаратистів на сході України», - заявив сенатор-республіканець Джим Ріш.

«США - найпотужніший партнер України, але її безпека має посилюватись під невпинним тиском Москви», - йдеться в заяві сенатора-демократа Боба Менендеса. «Цей законопроект показує, що наша відданість безпеці України непохитна і захищена від політики».

Конгрес США продовжить забезпечувати, щоб військові України мали необхідну спроможність захистити свою суверенну територію - на суші, на морі та в повітрі
Сенатор Роб Портман

Цей законопроект є чітким сигналом, що «Америка підтримує народ Україні в боротьбі за демократичне, процвітаюче та незалежне майбутнє перед лицем російської агресії, - зазначив сенатор-республіканець Роб Портман. - Наші відносини з Україною стратегічні і законопроект чітко наголошує на цілісній стратегії уряду, спрямованій на посилення всіх елементів української безпеки. Конгрес США продовжить забезпечувати, щоб військові України мали необхідну спроможність захистити свою суверенну територію - на суші, на морі та в повітрі».

Сенатор-демократ Кріс Мерфі зауважив, що минулий рік був складним для відносин США та України, «але кожен виклик породжує можливість». Мерфі сказав, що «збільшення безпекової допомоги для Києва» є знаком покращення стосунків. Політик також розкритикував ставлення президента США Дональда Трампа до України: «Трамп намагався перетворити наші відносини з президентом Зеленським на зброю, але цей законопроект чітко показує, що ми не дозволимо президентові грати у особисту політичну гру з інтересами національної безпеки та мижнародної політики».

Ми підтримуємо Україну у захисті свого суверенітету та територіальної цілісності
Сенатор Джон Баррассо

«Народ України потребує всіх можливих ресурсів для протистояння російській агресії, - говорить сенатор-республіканець Джон Баррассо. - Ми підтримуємо Україну у захисті свого суверенітету та територіальної цілісності».

Сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін заявила: «Підтримка України проти кремлівської агресії є ключовим пріоритетом національної безпеки США та є важливою для стабільності у світі».

Дивіться також: США не полишають спроб зупинити Північний потік-2. Відео

США не полишає спроб зупинити Північний потік-2. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG